De resultaten van deze discussie in het bestuur werden vastgelegd in een beknopt beleidsplan "Vereniging Haer- lem: verleden, heden, toekomst', op basis waarvan in april 1992 een vernieuwd bestuur met nieuw élan aan de slag 8in8- Medio 1992 werd aan alle leden een uitgebreid enquête formulier toegezonden, teneinde onze leden beter te leren kennen en hun wensen en suggesties te vernemen. Hierop kwam een respons van bijna 50%. Hier volgen enkele hoofdpunten uit de enquête. Zo n 60% van onze leden woont in Haarlem zelf, 35% in de regio, 5% woont elders, tot in Nieuw-Zeeland toe. Een kleine 30% van onze leden is jonger dan 50 jaar, 45% is tussen de 50-70 jaar en ongeveer 25% is boven de zeventig. Van de leden heeft 46% een werkkring, 54c,( is met pensioen. Drie redenen waarom men lid is worden het meest genoemd: omdat de Vereni ging de belangstelling en kennis van de geschiedenis van Haarlem en de regio bevordert (87%), omdat zij ijvert voor het behoud van monumenten (57%) en vanwege het Jaar boek (42%). Van onze leden blijkt 67% zaken die betrek king hebben op Haarlem te verzamelen. De meeste Haer- lem-activiteiten krijgen van de leden hoge waarderings cijfers: Jaarboek 8,8; onderzoeksprojecten 8,0; publikaties: 7,8; jaarexcursie 7,8. Door de aanwas van nieuwe leden in 1993 zal overigens dit profiel uit 1992 enigszins gewijzigd zijn. Zo is het ledenbe stand duidelijk 'verjongd'. Het bovengenoemde beleidsplan en alle ideeën die via de enquête zijn aangedragen, hebben tot een aantal aandachts punten voor het bestuur geleid: - leden meer bij de Vereniging betrekken - voordelen voor leden ten opzichte van niet-leden vergro ten - jeugd-, gezins- of partnerlidmaatschap bezien - ledenpas invoeren - verbeteren ledenadministratie - aantal leden verdubbelen tot 2500 - nieuwe folder uitbrengen - Nieuwsbrief verbeteren - beleid voor lezingen en andere activiteiten vernieuwen - club van Haarlem-verzamelaars oprichten - meer monumentenacties - herbouw molen De Adriaan - behoud schouwburg Wilsonsplein - zorgvuldige ontwikkeling Enschedé-complex - restauratie Hoofdwacht 219

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 219