- duidelijke taak- en verantwoordelijkheidsverdeling bin nen het bestuur - verbeteren van het netwerk met verwante en andere rele vante organisaties in Haarlem en de regio. - verbeteren van de programmering van activiteiten - alerter inspelen op de actualiteit - verbeteren van publiciteit en p.r. Veel punten zijn door het bestuur inmiddels gerealiseerd (nieuwe folder, Nieuwsbrief, ledenwerfactie, meer monu mentenacties, partnerlidmaatschap etc.). Het komend jaar wil het bestuur met de resterende punten verder aan de slag. Nieuwe leden Op i april ging in het Teylers Museum de ledenwerfactie officieel van start, die zal duren tot eind 1995. Eindresul taat moet dan zijn een Vereniging Haerlem met 2500 leden. Ruim 130 leden die zich in de enquête opgegeven hadden om steun te verlenen, waren in maart aangeschreven met een oproep zich extra in te spannen om leden te werven. Daarnaast kregen alle leden een splinternieuwe ledenwerf folder toegezonden. De oplage van 5000 exemplaren was een halt jaar later op, zodat inmiddels een tweede oplage van 5000 stuks gedrukt is. Op de eerste zaterdagen van juni en juli werden alle leden opgeroepen om naar de Hoofdwacht te komen om leden werfmateriaal te halen. Zo krijgen alle nieuwe leden als welkomstgeschenk een exemplaar van het boekje De straat waarin we in Haarlem wonen. Door de inspanningen van veel leden van onze Vereniging, verloopt de ledenwerfactie voorspoedig. Ook de verschil lende keren dat een Open Huis met rondleiding in de Hoofdwacht is gehouden, hebben daar zeker toe bijgedra gen. April 1992 waren er ca. 1150 leden, in april 1993 ca. 1250, eind 1993 was dit aantal gestegen tot 1450. Activiteiten In het verslagjaar is de Vereniging Haerlem erg actief geweest, zoals uit onderstaand overzicht - met 15 activitei ten - mag blijken. Op 14 januari werd de traditionele Driekoningenavond ge houden, een feestelijke bestuursvergadering, waarbij steeds de beschermheer, erevoorzitter, erelid en enkele andere bij zondere gasten, zoals de redactie van het Jaarboek en een delegatie van de Historische Werkgroep Haerlem uitgeno digd worden. Als bijzonder thema was dit keer gekozen voor 'Heden en toekomst van de Vereniging Haerlem'. Op zaterdag 16 januari vond een wel heel bijzondere bij eenkomst in de Gravenzaal van het stadhuis plaats. Zo'n 220

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 220