ge van de Vereniging Haerlem aan de inhoudelijke discus sie zeer gewaardeerd had! De Vereniging volgde ook allerlei andere ontwikkelingen op de Grote Markt. Begin van het jaar ging het gerucht dat de parterre-verdieping van het pand Grote Markt/hoek Gro te Houtstraat waarin de kledingzaak Vermeulen gevestigd was, leeg zou komen en dat daarin bijvoorbeeld een tapijt hal of spijkerbroekenzaak zou komen. Onze Vereniging wendde zich bij brief van 27 januari tot b w en bepleitte voor deze lokatie, uniek door de ligging aan de Grote Markt, met de Verweyhal in samenhang met de Vleeshal, Vishal en Grote Kerk, met grote aandacht en zorgvuldig heid een bestemming te selecteren. Wie schetst onze verba zing en ergenis dat zich enige tijd later in het pand, zij het tijdelijk, inderdaad een spijkerbroekenzaak vestigde. Een aanfluiting voor de Grote Markt. Met enige zorg zien wij de verdere ontwikkelingen op deze kwetsbare plek tegemoet. De molen De Adriaan gaat de Vereniging Haerlem zeer ter harte. Bij brief van 22 juli wendde de Vereniging zich tot het college van burgemeester en wethouders om herbouw te bepleiten. In de brief werd een aantal argumenten daar toe aangedragen die verband houden met de historische ontwikkeling van de stad en met toeristisch-culturele, visu ele en stedebouwkundige motieven. Herbouw past voorts uitstekend binnen het verder te ontwikkelen Spaarneplan, waarbij immers de versterking van de kwaliteit en de bete kenis van het Spaarne en onmiddellijke omgeving centraal staat. Ook is herbouw zeer wel te combineren met bijvoor beeld woningbouw op deze lokatie. Zoals bekend heeft het college van b w na lange tijd van aarzelen en onduidelijkheid, inmiddels laten weten geen principiële bezwaren meer te hebben tegen herbouw. Een hele belangrijke beslissing. Het is nu een kwestie van tijd. De Adriaan zal herrijzen! Haarlem 750 In 1995 bestaat de stad Haarlem 750 jaar. Voor de stad en voor onze Vereniging zal dit een topjaar worden. Hoogte punt voor de Vereniging Haerlem zal ongetwijfeld de fees telijke opening van de gerestaureerde Hoofdwacht zijn. Het bestuur werkt daarnaast aan een programma met de volgen de activiteiten: een boek in coproduktie met de gemeente over de Hoofdwacht; een aantal lezingen over Haarlem in samenwerking met de Volksuniversiteit; het plaatsen van een aantal bordjes aan gebouwen waar belangrijke Haar lemmers gewoond of gewerkt hebben; een bijzondere Haerlem-prijs; een bijzonder Jaarboek; feestelijke jaarver- 227

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 227