- de Hoofdwacht dient een uitnodigender/meer 'bewoon de' uitstraling te krijgen - de Hoofdwacht dient het levend hart en middelpunt te worden van bestuur, werkgroepen en leden van de Vere niging Haerlem - De Hoofdwacht dient regelmatig voor het publiek open gesteld te worden. Het bestuur is uiterst verheugd dat de Hoofdwacht geres taureerd wordt. De samenwerking met de gemeente ver loopt uitstekend en wij hebben er alle vertrouwen in dat de hele operatie tot een goed einde zal worden gebracht. Het hele project wordt door bouwhistorisch onderzoek en van uit monumentenzorg nauwgezet begeleid. Omdat het bouwhistorisch onderzoek al in december start te, moest de Vereniging in het verslagjaar een tijdelijke an dere behuizing vinden. Wij zijn zo gelukkig geweest van de gemeente het monumentale Enschedé-huis, Klokhuisplein 9, te kunnen huren totdat wij terugverhuizen (medio 1995) naar de Hoofdwacht. De grootscheepse verhuisoperatie heeft veel bestuurskracht gevergd, maar heeft er toch in ge resulteerd dat wij op tijd - 8 december - het Enschedé-huis hebben betrokken. In het verslagjaar deden zich enkele bestuurswisselingen voor. Ir. Y. Braaksma, bestuurslid sedert 1986, trok zich te rug wegens benoeming in de Haarlemse monumentencom missie, lidmaatschap van de schoonheidscommissie en drukke werkzaamheden. Drs. A. van den Ham, sedert enke le jaren betrokken bij het bestuur van de Vereniging Haer lem en hoofdredacteur van de Nieuwsbrief, werd op 23 juni tot bestuurslid benoemd. Tenslotte kondigde penningmees ter ir. D.J. Enschedé zijn vertrek aan. Daarmee lijkt een ein de te zijn gekomen aan de zeer lange relatie tussen de Vere niging Haerlem en de familie Enschedé. De heer H. Michels ra verklaarde zich bereid de heer Enschedé op te volgen en maakte in de tweede helft van 1993 feitelijk deel uit van het bestuur. Het algemeen bestuur van de Vereniging Haerlem had een intensief vergaderjaar en kwam dertien keer bijeen. De legpenning van de Vereniging Haerlem werd één keer toegekend. Op 31 januari ontving de heer M. Thierry de Bye Dolleman bij gelegenheid van zijn 85e verjaardag de zilveren legpenning. Een halve eeuw heeft de heer Dolle man zich verdienstelijk gemaakt op het gebied van genea logie en heraldiek van Haarlemse families in de middeleeu wen en zestiende eeuw. Historici zullen nog generaties hun 229

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 229