voordeel kunnen doen met het werk van deze baanbrekend onderzoeker. De heer Dolleman overleed in het verslagjaar. In 1993 ontviel ons ook notaris mr. R.J. Stuart, die veel voor Haarlem en de Vereniging Haerlem betekend heeft. Wim Helversteijn, sedert vele jaren lid van de redactie van het jaarboek en Haarlems kroniekschrijver werd ter gele genheid van zijn zeventigste verjaardag koninklijk onder scheiden tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. In 1993 werd de tweejaarlijkse Haerlem-prijs toegekend aan E.L.M. Sewalt uit Haarlem voor zijn omvangrijke stu die 'Atterminatie en staet. De ondercuratelestelling van de stad Haarlem in de late middeleeuwen'. Hierin wordt het financieel beleid van Haarlem en de financiële verhouding tussen de stad en de landelijke overheid in de late middel eeuwen onderzocht, vooral op basis van zeer veel archief materiaal. De Haerlem-prijs bedraagt 2.500- en wordt beschikbaar gesteld door de Ir. Enschedé-Stichting. Goed contact met de leden wordt door het bestuur erg be langrijk gevonden. In november 1992 verscheen de Nieuwsbrief in een nieuw jasje. Dit bleek bij de leden pri ma aan te slaan. In 1993 verscheen de Nieuwsbrief maar liefst 6 keer. Naast vier reguliere nummers waren er twee extra nummers: één rond de jaarvergadering en één met een open brief aan de gemeenteraad over het Enschedé-com- plex. Hoewel vier nummers kosteloos werden gedrukt door Drukkerij Excelsior, zijn de totale druk- en verzendkosten van de Nieuwsbrieven niet gering. Toch wil het bestuur voortgaan met dit waardevolle middel om in contact met de leden te blijven. Uit het zogenaamde Omnibus-onderzoek, door de gemeen te gehouden onder 3000 Haarlemmers, blijkt dat 20% van de Haarlemse bevolking de Vereniging Haerlem kent en dat bij bijna 27% van de Haarlemmers de Hoofdwacht be kend is. Deze cijfers zijn niet geweldig hoog en wij streven er dan ook naar dat over een paar jaar deze scores veel ho ger zijn. De Vereniging Haerlem heeft een uitgebreid netwerk van contacten in Haarlem en de regio. Zo zijn er diverse contac ten met de gemeente Haarlem, zowel bestuurlijk als ambte lijk, maar ook met organisaties en instellingen als de Ar- chaeologische Werkgemeenschap voor Nederland afdeling Kennemerland, het Archeologisch Museum Haarlem, (Ver eniging van Vrienden van het) Frans Halsmuseum en Tey- lers Museum, Stichting Haarlemse Hofjes, Stichting Haar lem Promotie, de Stichting Haarlem 750, de Vrienden van de Grote Kerk, het Gemeentearchief, de werkgroep Haar-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 230