lemse Open Monumenten Dagen en het Architectuur en Bouwhistorische Centrum Haarlem (abc) om er enkele te noemen. Daarnaast heeft de Vereniging een vertegenwoordiger in verschillende organisaties. Wij noemen de gemeentelijke monumentencomissie, de gemeentelijke straatnamencom- missie, de gemeentelijke commissie oudheidkundig bo demonderzoek, de Stichting Historisch Museum Zuid-Ken- nemerland, de Stichting regionale geschiedbeoefening, de Stichting Haarlem Publikaties, de werkgroep evenementen van de Stichting Haarlem Promotie, de Stichting Neder lands Foto- en Grafisch Centrum, de Werkgroep Industrieel Erfgoed Zuid-Kennemerland en het comité van aanbeve ling van de Stichting Huis ter Kleef. Het jaar 1993 is voor de Vereniging Haerlem een uiterst belangrijk jaar geweest, met enorm veel activiteiten en be langrijke ontwikkelingen. Hoogtepunten waren: de sterke ledengroei, de nieuwe le denfolder, het 20-jarig bestaan van de Historische Werk groep Haerlem, het Baruch-boek, de Van Vloten-herden- king, de zes Nieuwsbrieven, de gemeentelijke besluit vorming over molen De Adriaan en de succesvolle actie te gen de sloop van de onderpui van Grote Markt f6. Abso luut hoogtepunt was de beslissing van de gemeenteraad om tot restauratie van de Hoofdwacht over te gaan. Dieptepunt was de gemeentelijke besluitvorming over het Enschedé-complex en de wijze waarop de gemeente de Vereniging Haerlem in deze tegemoet is getreden. Ook 1994 belooft een spannend jaar te worden, in het teken van de voorbereiding van de terugkeer van de Vereniging in de gerestaureerde Hoofdwacht en de voorbereiding op Haarlem 750. Het motto van het bestuur blijft daarbij: 'voor "Haerlem en dus voor Haarlem'. 231

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 231