a.e.c. LiNDiJER Historische Werkgroep 'Haerlem' Het werd een vruchtbaar en vrolijk jaar. Ons twintigjarig bestaan is niet onopgemerkt voorbij gegaan. Het uitkomen van het boek 'Haarlem, Verdwenen Stadsbeelden. De Col- lectie-Baruch', ter ere van ons vierde lustrum, heeft volop in de belangstelling gestaan. Een ander produkt van de Werkgroep, 'Sint Barbara, Honderd jaar sluimeren in ge wijde aarde', werd eveneens goed ontvangen. Het jaar zijn wij begonnen met ledenwerving. Dank zij de enquête van de Vereniging Haerlem, in [992 gehouden, konden wij een tiental potentiële HWH-leden aanschrijven voor een eerste kennismakingsavond op 17 februari. Wij mochten hierna de heer H.C. Vernout en mevrouw A. Neeskens-de Nobel als nieuwe leden begroeten en zij ge ven nu hun steun aan diverse lopende projecten. Op 23 maart hield Marcel Bulte in de gehoorzaal van Tey- lers Museum een lezing over Haarlem als Garnizoenstad. Met een schat aan gegevens uit zijn onderzoek en aan de hand van lichtbeelden wist hij boeiend op zijn publiek over te brengen, hoe het was met zoveel soldaten binnen je stad te moeten leven. Samen met de Vereniging Haerlem stonden wij op 3 april op de Historische Markt, georganiseerd door de Stichting Museum Zuid-Kennemerland in de persoon van mevrouw I. van Wilsum. Hoewel er in de pers opgemerkt werd dat er geen gympies in het Rijksarchief aanwezig waren, was de belangstelling groot en verliep het marktgebeuren geani meerd. Het voorjaar van 1993 ging op aan het samenstellen van de definitieve tekst - met foto's - voor 'Sint Barbara'. B. Speet, L. Vogelzang, F. Baars en T. Lindijer zijn hiermee bezig geweest. Naast de lopende tekst van het boek gaf ook de uitgestippelde wandeling over de begraafplaats veel werk. Op 14 oktober werd dan toch het eerste exemplaar van 'Sint Barbara' door wethouder Alb. R.M. Gudde in ontvangst genomen en doorgegeven aan de regenten van het St. Jacobs Godshuis, die de publikatie financieel moge- 235

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 235