lijk hadden gemaakt. De banden tussen het St. Jacobs Godshuis en St. Barbara werden nog eens aangehaald: arme weeskinderen vonden er hun laatste rustplaats en ook weesvader en opzichter Verrijt. In de toespraak van de te genwoordige opzichters, K.P. Evenhuis en R. Lagerweij, werd hun spijt betuigd dat de samenwerking met ons voor bij was. Helemaal voorbij is alles nog niet. Het is verheugend te merken dat een eerste publikatie over een Haarlemse begraafplaats tot hernieuwde belangstelling leidt voor dit bijzondere cultuurgoed van onze stad. Plan nen zijn er ook om de andere Haarlemse begraafplaatsen aan een onderzoek te onderwerpen. Uit het oogpunt van onderhoud heeft het boekje al tot enige resultaten bijgedra gen. Los hiervan konden we op 16 december van dit jaar ons op de beeldbuis een indruk vormen van St. Barbara in een stemmige regenbui. Onder grote paraplu's waren de opnamen gemaakt voor het programma 'Prettig weekend, Nederland' van de avro. De zomer van 1993 ging op aan het maken van de definitie ve onderschriften voor de foto's van Leonard Baruch 09°5_I978). Dit vereiste heel wat speurwerk, waar met een klein team hard aan gewerkt is. W. Post en M. Bulte hebben de eindredactie van het boek voor hun rekening ge nomen. Door het zorgvuldig afdrukken van de foto's in chamois ontstond er een zeer fraai uitgevoerd boek, dat ook qua inhoud veel Haarlemmers plezier doet. Op 16 novem ber werd in restaurant La Place van v&d het eerste exem plaar aangeboden aan loco-burgemeester C. Mooij, die me vrouw E.M.A. Schmitz verving. De toespraak van de dochter van Leonard Baruch benadrukte nog eens de be scheidenheid van de fotograaf in kwestie. Hij zou versteld hebben gestaan van alle drukte die men nu om en over zijn foto's maakt. De begeleidende tentoonstelling, grotendeels door v&d ge realiseerd, heeft vele mensen naar de bovenste verdieping van dit warenhuis geleid om zich te laten vervoeren door beelden van het Haarlem van voor de Tweede Wereldoor log. Haarlems Dagblad had al eerder (30 oktober) een vijf tal Baruch-foto's afgedrukt waarvan de lokatie onbekend was. Lezers mochten de juiste oplossing inzenden. Een leu ke correspondentie ontspon zich, waaraan W. Helversteijn - innig vergenoegd - zijn aandeel leverde. Tussendoor, op 13 november, hebben drie leden van de Werkgroep op de contactdag van de Vereniging Holland in Lion d'Or de hwh als zodanig gerepresenteerd. T. Lindijer leverde haar bijdrage inzake groepsprocessen en hoe een

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 236