deze plattelandsgemeente naar Zaanstad soepel te laten verlopen. Aan die opdracht heeft Happé niet geheel vol daan. Eenmaal geïnstalleerd zag hij al spoedig de redelijk heid in van het verlangen van zijn nieuwe gemeentenaren één gemeente met Krommenie te vormen. Toen duidelijk werd dat dit geen haalbare kaart was, heeft hij er alles aan gedaan Assendelft met een zo sterk mogelijke eigenheid Zaanstad te laten binnengaan. In het sociaal-culturele vlak ontplooide hij grote activiteit: een kleuterschool, een peuterklas, nieuwe instrumenten voor de harmonie, een zwembad: het is maar een greep uit een krap vierjarige ambtsperiode. Helaas heeft Wim Happé geen echt gelukkige oude dag ge kend. In Assendelft vereenzaamde hij, wat zeker ook moet worden toegeschreven aan zijn introverte aard. Zijn laatste jaren sleet hij in een verpleeghuis in Zandvoort. En hoewel zijn huwelijk met Rietje van der Horst als zeer gelukkig kan worden beschouwd, hebben degenen die hem hebben gekend de indruk dat hij het tragische verlies van zijn eerste echtgenote, Carry van Dam. die als joodse bij een razzia door de Duitsers werd opgepakt en nimmer terugkeerde, nooit helemaal heeft verwerkt. Willem Frederik Happé stierf op 15 maart 1993, 84 jaar oud. Ron Hooglugt Donderdag 15 april stond ik met een groep raadsleden, 6 april 1946-15 april 1993 ambtenaren en andersoortige deskundigen bij het stadhuis voor een trip langs enkele nieuwe schouwburgen in den lande. Ineens waaide het bericht door het gezelschap: de hoofdbode is dood. Vanmorgen vroeg. Plotseling. Op zo'n moment gaat er een vlaag herinneringen door je heen. Ron Hooglugt gestorven! Hij was het visitekaartje van het stad huis, niet in een elitaire betekenis, wel in de representatie van het gemeentehuis: hoffelijk, niet dominant, wel na drukkelijk aanwezig als de situatie hem daartoe dwong. Ron Hooglugt werd 6 april 1946 te Haarlem geboren. Van uit het bouwbedrijl van zijn vader stapte hij per 15 maart 1971 over naar het stadhuis. Feitelijk zou dat per 1 april geschieden, maar die datum geriefde hem niet. Hij wilde serieus genomen worden! Zelf was hij ook de ernst zelve, waar het zijn functioneren betrof, zij het dat hij een onder huidse humor hanteerde door met een glimlach de dingen en vooral de mensen betrekkelijk te maken. Meteen al ontpopte Ron Hooglugt zich als een bode, die 246 JOOP H. BARTMAN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 246