se niet gerealiseerd. Het manuscript van zijn tweede publi- katie over de Grote of St. Bavokerk, waarmee hij zich in tensief heeft beziggehouden, is echter wel voltooid. De mogelijkheid om tot uitgave te komen wordt momenteel onderzocht. Ondanks het feit. dat de verhuizing naar Obertraubling in Duitsland geen eenvoudige keuze voor hem is geweest, heeft hij het genoegen gesmaakt ook daar wederom bewij zen van zijn veelzijdige begaafdheid te kunnen leveren. Al in 1985 had hij in het kader van een internationale wed strijd een ontwerp voor de (her)bouw van een van de orgels van de Dom van Salzburg ingezonden. Deze wedstrijd is door hem met veel overtuiging gewonnen en vanuit zijn nieuwe woonplaats was hij goed in staat de uitvoering van zijn ontwerp te begeleiden; het behaalde succes betekende een viertal vervolgopdrachten voor andere orgels, die in middels alle uitgevoerd zijn. De betekenis van het werk en de activiteiten van Corneiile Janssen voor de Nederlandse Monumentenzorg is zonder enig voorbehoud groot te noemen. In woord en geschrift schroomde hij niet zijn opvattingen - vaak verpakt in bloemrijke taal - naar buiten te brengen. In de jaren dat hij lid is geweest van de Redactieraad van het Restauratieva demecum (een uitgave van de Rijksdienst voor de Monu mentenzorg) wist hij een koerswijziging te bewerkstelli gen. waardoor het accent nu meer op de uitvoeringspraktijk ligt. Jaren heeft hij zich ingezet voor de instandhouding van het restauratie-ambacht; de oprichting van de stichting Res tauratie Informatie Centrum (R.I.C.) is dan ook van harte ondersteund. Korte tijd fungeerde hij als eerste voorzitter daarvan, tevens ijverde hij al jaren voor het opzetten van een opleidingsinstituut op dit gebied, maar de realisatie daarvan zal hij jammer genoeg niet meer kunnen meema ken. Zijn verdiensten waren onder meer aanleiding tot diverse onderscheidingen waaronder die van Officier in de Orde van Oranje Nassau en het Ere-voorzitterschap van de Ne derlandse Vereniging van Monumentenzorgers. IR. W.B.J. POLMAN 251

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 251