van één van hen de ander weerloos zou achterblijven. Het lot heeft genadiglijk beslist dat ze kort na elkaar zijn gestor ven. Mr. Robert Jan Stuart Rob Stuart werd geboren in Heemstede. Zijn vroege jeugd 22 augustus 1932— bracht hij daar en in Aerdenhout door. Toen zijn vader, 12 november 1993 J.C. Stuart, in 1946 benoemd werd tot notaris te Haarlem als opvolger van notaris Hoeflake, verhuisde de familie Stuart naar het oude en statige huis vrede=vreugd aan de Wagenweg nummer 58 te Haarlem. Dat pand was toen zo wel notariskantoor als woonhuis. Na een middelbare-schoolopleiding, begonnen aan het Haarlemse Stedelijk Gymnasium en in 1952 afgesloten met een eindexamen aan het Montessorilyceum Elswout, stu deerde hij rechten in Leiden. Aansluitend hieraan volgde hij de postdoctorale studie notariaat aan de Vrije Universi teit van Amsterdam. In 1961 werd hij kandidaat-notaris bij zijn vader, om hem in 1971 op te volgen. De jonge Stuart gaf er toen echter de voorkeur aan, met zijn gezin niet zijn intrek in het grote pand aan de Wagenweg te nemen, maar in Haarlem-Zuid te blijven wonen. vrede=vreugd werd toen dus uitsluitend kantoor. De boedel- en familiepraktijk had duidelijk de belangstel ling en voorliefde van notaris Stuart. Veel Haarlemse fami lies zullen met dankbaarheid terugdenken aan de secure en warme wijze waarop hij de belangen van zijn cliënten be hartigde. Compromisloze plichtsbetrachting was daarbij voor hem steeds vanzelfsprekend. Als voorbeeld van zijn taakopvatting moge dienen, dat hij indien enigszins moge lijk de begrafenis bijwoonde van personen, die hem tot exe cuteur-testamentair hadden benoemd, ook al wist hij van tevoren, dat hij daar de enige aanwezige zou zijn naast de begrafenisondernemer. In zijn beroep genoot hij kennelijk aanzien, ook onder vak genoten: Hij was veertien jaar lang voorzitter van de Vere niging van Notarissen gevestigd te Haarlem. En heel Haar lem is hem dank verschuldigd voor de belangrijke rol, die hij gespeeld heeft als notaris van de Verweij Stichting. Het is deze Stichting immers gelukt - met veel inbreng van Stuart - de schilderijen van de Haarlemse schilder Kees Verweij voor de gemeente te behouden en een Verweij-hal in het Frans Hals Museum in te richten om de werken ten toon te stellen. c. VAN DIJK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 256