Het aantal stichtingen en verenigingen waarvoor hij de stichtingsakten en statuten verzorgde moet ontelbaar zijn. Hij deed dat graag met stijl en enig ceremonieel vertoon: comparanten werden vaak uitgenodigd aan het eind van de middag in zijn grote en stijlvolle werkkamer te verschijnen. Dan volgde een toespraakje en soms nadere uitleg van de te tekenen stukken, waarna een en ander beklonken werd met een glas wijn. Rob Stuart vervulde op maatschappelijk gebied een groot aantal functies: 21 jaar lang was hij directeur, later com missaris van de Haarlemse Levensverzekering Maatschap pij 'de Onderlinge van 1719', in de wandeling 'de Bos' ge naamd. De laatste twee jaar was hij bovendien voorzitter van de commissie belast met het organiseren van de leeste- lijkheden ter gelegenheid van het 275-jarig bestaan van I deze maatschappij. Het feest zelf maakte hij helaas niet meer mee. Ook vele jaren was hij directeur van de Holland- sche Maatschappij der Wetenschappen. Sinds de oprichting van de Ruigrok Stichting in 1977 was hij secretaris van deze charitatieve instelling, een veelom vattende functie, waarvan hij hoopte dat hij die ook na zijn pensioen nog lang zou kunnen vervullen. Hij heeft deel uitgemaakt van de besturen van het Haarlems Toneel, de Stichting Geestelijke Volksgezondheid, de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland en niet te vergeten de Stichting Haarlemse Hofjes. Hiervan was hij na de oprichting in 1974 eerst vier jaar secretaris en van 1978 tot 1989 voorzitter. Het hofje van Heijthuijsen heeft hem meer dan twintig jaar gekend en gewaardeerd als be heerder van de penningen. Bij al deze tijdverslindende bezigheden vond hij ook nog de tijd om zijn lidmaatschappen van de Rederijkerskamer 'Trou Moet Blijcken' en de Rotary-club Haarlem-Oost in houd te geven. Rob Stuart was niet echt geïnteresseerd in sport; zijn li chaamsbeweging beperkte zich eigenlijk tot wandelen en fietsen, en soms meezeilen met vrienden. Dat laatste deed hij dan ook met veel overgave en kennelijk plezier. In 1972 en 1973 heeft hij ongeveer 40 jaar oud wel een torse sportieve inspanning geleverd door de 'Head of the River een lange-afstandsroeiwedstrijd langs de Amstel, te roeien in een veteranen-acht van het Spaarne, eenmaal zelfs als slag. Die prestatie volbracht hij zeker meer door wilskracht dan dank zij natuurlijke atletische aanleg. Meer, zelfs veel, tijd en energie stak hij in zijn grote lief hebberij, maritieme geschiedenis en met name het verza- 257

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 257