wiM HELVERSTEiJN Kroniek Januari Aan de Spanjaardslaan ontmoeten elkaar weer (zestigste editie) de oud-internationals en de Koninklijke hfc. De oud-internationals winnen met 2-1 De Stichting tot herbouw van de molen De Adriaan (afge brand in 1932) aan het Spaarne zal vooralsnog moeten af zien van de plaatsing van de molen waarop zij voor aan koop optie heeft. Hapoel Eilat Eilot uit Israël wint de elfde Haarlemse Bas ketbal Week. In het opvangcentrum (Ripperdakazerne) wordt een school voor Bosnische kinderen geopend. Tijdens haar nieuwjaarsrede in de gemeenteraad meldt bur gemeester mr. ELIZABETH SCHMITZ, dat blijkens een onder zoek ongeveer de helft van de Haarlemmers (48%) zich on veilig voelt. Het landelijke gemiddelde ligt op 39%. leo van sambeek treedt af als voorzitter van de Stichting De Houten Haarlemmer, die zich beijvert voor het behoud van de Haarlemmerhout. Hij wordt opgevolgd door me vrouw J. STRIJBIS-KAPLAN. jan verdel (64) in Santpoort overleden, hoofdduinwach- ter in de Kennemerduinen. Een werkgroep van enkele Haarlemmers bespreekt de mo gelijkheden om te komen tot de oprichting van een Stads partij in Haarlem. theo bruins (63), pianist en componist, in Haarlem over leden. Het Eerste Christelijk Lyceum (ecl) viert zijn 75-jarig be staan met een samenkomst in de doopsgezinde kerk; later 13/14) in de maand volgt in de stadsschouwburg een voor stelling van 'Cyrano de Bergerac' onder regie van mar griet de groot. Bouw- en Schildersbedrijf Rijnierse te Overveen krijgt bij gelegenheid van het 200-jarig bestaan het hofleverancier schap als onderscheiding aangeboden. Burgemeester H. kamphuis van Bloemendaal reikt de betreffende documen ten uit aan directeur t. eldering. 262

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 262