In de Van Oosten de Bruynstraat wordt een 44-jarige man dood aangetroffen die met geweld om het leven is gebracht. Woningstichting 't Sant, het geprivatiseerde gemeentelijk woningbedrijf, recipieert bij de start als nieuwe woningcor poratie in bijzijn van staatssecretaris drs. E. heerma, bur gemeester schmitz en directeur N. van velzen van de Na tionale Woningraad. De N.V. Holdingmaatschappij De Telegraaf neemt de Hol landse Dagblad Combinatie (hdc) over, waarin ook het Haarlems Dagblad opereert. De Bavoschool wint het schaakkampioenschap voor basis scholen in Haarlem. Mr. j.d.a. viskil (75) overleden, advocaat en procureur in Haarlem. In Hoofddorp wordt de schouwburg De Meerse geopend. De nieuwbouw naast de historische panden van de Oliphant aan het Korte Spaarne zal lager worden dan gepland. De Echte Bakkers Haarlem en Omstreken winnen als groep voor de tweede keer de nationale Bartelsman Promotie Tro fee, hun uitgereikt door mevrouw a. bartelsman-habra- ken. Open dag in het verbouwde Cultureel Centrum Het Oude Slot te Heemstede. Prof. joan busquets uit het Spaanse Catalonië geeft b w van Haarlem en enkele topambtenaren tekst en uitleg van een haalbaarheidsonderzoek betreffende de plannen met het Enschedé-complex. De Haarlemse politie houdt, na een onderzoek van enkele weken, 44 jongeren aan, die 90 misdrijven hebben ge pleegd. Ds. jurjen beumer van het Sociaal Basispastoraat promo veert op het thema 'de rol van de mystiek in de godsdienst en in de Kerk'. Mevrouw jeanne onstenk neemt na 2235 huwelijken al- scheid als ambtenaar van de Burgerlijke Stand Haarlem, in cidenteel is zij nog in functie. In aanwezigheid van onderwijswethouder c. mooij en zijn voorganger l. van dalen wordt de Spaarneschool aan de Pol in Spaarndam met Spaarnewater gedoopt en aldus geo pend. w.j. heeremans (93) overleden, een verdienstelijke paro chiaan van de kathedrale parochie. De Haarlemse brandweer betrekt de nieuwe kazerne aan de Zijlweg die in april zal worden geopend. In het Dorpscentrum te Spaarndam viert de bejaardensoos zijn zilveren jubileum. 263

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 263