4 6 9 27 M.C. DE VRIES (d'66) geïnstalleerd als raadslid, hij volgt PAUL MARSELJE Op. 28 Zuster VIRGINIA viert haar 100ste verjaardag in het kloos ter/bejaardenhuis Euphrasia te Bloemendaal. Met een vonken- en waterregen, in werking gesteld door oud-wethouder daaf geluk, wordt de Zonnevechter, ver vaardigd door ARTHUR sproncken, plus fontein op de Gro te Markt ingehuldigd. De feestelijkheid wordt ingeleid door cultuurwethouder a. gudde. FRANS FUNKE (84) overleden, kunstschilder te Haarlem. Tengevolge van de fusie van de parochie van o.l.vr. Zeven Smarten en Sint Bavo met die van de h.h. Petrus en Paulus in Oud-Schoten, die opgeheven wordt, heet de Zeven Smartenkerk voortaan Mariakerk. 29 Een felle brand teistert een woning aan de Martin Luther Kinglaan in Schalkwijk en in Hillegom lijdt een zaadhan- del ten gevolge van brand een miljoenenschade. MiCHiEL thierry de bye dolleman te Heemstede ont vangt uit handen van mr. w.g. cerutti, secretaris van de Vereniging Haerlem, de zilveren legpenning van de vereni ging bij gelegenheid van zijn 85ste verjaardag en wegens zijn baanbrekend onderzoek naar de middeleeuwse ge schiedenis van Haarlem. Burgemeester schmitz reikt de gouden speld van Haarlem Promotie uit aan de voorzitter van de tros, mr. h.j. min- derop, wegens de jaarlijkse (nationale) Trosloop vanuit en naar Haarlem. Op de Grote Markt wordt het 'grootste monopolyspel ter wereld gespeeld ten bate van de ontheemde Joegoslaven in de Rippeidakazerne. De burgemeester doet de eerste gooi met de reuze-dobbelsteen. De violiste ingrid van dingstee uit Spaarndam wint de eerste prijs in het Davina van Wely Vioolconcours te 's- Gravenhage. Burgemeester harry kamphuis van Bloemendaal viert zijn 50ste verjaardag en wordt door zijn ambtenaren in het gemeentehuis toegezongen. b w van Haarlem gaan akkoord met de verkoop van de vroegere meisjes-HBS op de hoek van Tempelierstraat en Koninginneweg ten behoeve van het Haarlemse politie- koips, dat daarin het wijkteam Zuid-West wil onderbren gen. Het pand wordt voor de helft voor de politie bestemd. Mede om de lange wachttijden van patiënten op te heffen richten enkele oogartsen het Oogcentrum Kennemerland (OCK) Op. Februari 264

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 264