Op de Grote Markt (hoek Grote Houtstraat) wordt in de vroegere Sociëteit Trou Moet Blijcken de Verweyhal open gesteld, en in gebruik genomen als dependance van het Frans Halsmuseum. Tevens wordt een boek, gewijd aan verwey, uitgebracht, geschreven en samengesteld dooi MAX VAN ROOY. Veertien studenten van de Haarlemse Business School ge ven in het Haagse Nieuwspoort het startsein voor een pos teractie tegen racisme. marcel kampers benoemd tot voorzitter van de afdeling Haarlem van de PvdA. Honderden liefhebbers doen mee aan de Damiate Winter- wandeling, die grotendeels door de Kennermerduinen voert. De politie Haarlemmermeer arresteert zestien inwoners van Hoofddorp en Haarlem, verdacht van 250 misdrijven, waarmee ongeveer een miljoen gulden gemoeid is. Driehonderd Bosnische vluchtelingen in de Ripperdakazer- ne gaan in hongerstaking uit solidariteit met hun landgeno ten in het moederland. Later volgt nog een openbare de monstratie en daarna een dienst in de Groenmarktkerk. Het busvervoer in de regio moet stevig bezuinigen, Haar lem maar liefst 92 miljoen gulden, ofwel 22,6%. In aanwezigheid van tal van autoriteiten overhandigt in de Gravenzaal van het stadhuis uitgever gaarlandt het eer ste exemplaar van het boek 'Deining aan Zee van de Haar lemmer jan tromp aan staatssecretaris jacques wallage. De auteur zelf overhandigt burgemeester schmitz het tweede exemplaar. Oud-commissaris van politie g.j. endlich stelt het voor malige politiebureau aan de Smedestraat open voor de be woners van 23 appartementen. De Haarlemse Stichting Vrouwen Knooppunt houdt een symposium over het feminisme in het jaar 2000. De manifestatie Mens en Kunst in de Beijneshal trekt hon derden belangstellenden. In Haarlem is het veilinghuis Ars Longa opgericht. Een zware storm veroorzaakt in stad en streek vrij grote schade. F J. hosselet (71overleden, makelaar in Haarlem, oud gemeenteraadslid (CDA). frieda brackman-hoogerwerf te Heemstede 50 jaar pia nolerares. j.m.p. de vries, directeur van de provinciale accountants dienst, bij zijn afscheid van de provincie (dienst geprivati seerd) onderscheiden met de zilveren penning van de pro vincie Noord-Holland. 265

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 265