OTTO l.b. DE jong overleden, voorzitter van de Stichting De Oude Kerk te Heemstede en lid van de Raad voor het Gevangeniswezen. Bij invallen in loodsen in Haarlem, IJmuiden en Amster dam verricht de politie 55 arrestaties in verband met dief stallen van speed- en zeilboten, die een totale waarde heb ben van ongeveer drie miljoen gulden. De sloop van het Enschedé-complex aan het Klokhuisplein is begonnen. Tengevolge van een bommelding ligt het treinverkeer tus sen Haarlem en Beverwijk een half uur stil. m. kamphuis en L.j. van Apeldoorn benoemd tot regen ten van het hofje In den Groenen Tuin aan de Warmoes straat. Een 77-jarige auteur van een anti-semitisch geschrift te Heemstede wordt opgepakt en de oplage in beslag geno men. Als een speciale boekenweekuitgave verschijnt Het Dag boek van een gymnasiast (godfried bomans). De kathedrale koorschool mag als zelfstandige school blij ven bestaan ondanks het feit dat de wettelijke leerlingenli miet niet wordt gehaald. J.J. jansen overleden, oud-voorzitter van de Coöperatieve Woningstichting Eigen Woning. Leerlingen van de Kardinaal Alfrinkschool, de Noorder- school en de Ter Cleeffschool houden een verkeersactie en protesteren tegen de toenemende verkeersdrukte bij hun scholen. Naar schatting van het Gewestelijk Milieubureau gaat een sanering van de grond onder het Enschedé-complex drie miljoen gulden kosten. Een comité van verontruste Haarlemmers gaat zich sterk maken voor het behoud van het gebouw van de stads schouwburg aan het Wilsonsplein. De wijkraden Haarlem-Noord en Spaarndam verzoeken de directie van het Kennemer Gasthuis de Deo-locatie, die volgens de plannen een ondergeschikte rol zou krijgen, te handhaven. Joh. Enschedé koopt de Belgische drukkerij e.g.], w. happé (84) overleden, oud-wethouder van de PvdA in Haarlem en oud-voorzitter van de Haarlemse afdeling van zijn partij. Op het monument voor de in 1940—1945 gesneuvelde Haarlemse militairen en koopvaarders wordt in het Rei- naldapark een gedenkplaat onthuld met de tot nu toe achter-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 266