haalde namen van de gevallenen. De onthulling geschiedt door mevrouw g. van der veldt-lensen en de oud-com mandeur van de marine G.w. landzaat, die beiden nabe staanden zijn. De Raad van State maakt het uitstallingsverbod van de ge meente (op het wegdek van Grote Houtstraat en Gen. Cron- jéstraat) tijdelijk ongedaan omdat het onvoldoende gemoti veerd is. In de Orangerie van Elswout presenteert zich de 39ste lich ting van de Bloemenmeisjes. angelique van zalen (22) uit Heemstede wordt gekozen als de Nederlandse Miss Universe. A. van duin 25 jaar pastoor in de parochie van St. Joannes de Doper aan de Amsterdamstraat. h.p. beekelaar (70), oud-sportleraar van het voormalige Chr. College Marnix van St. Aldegonde, overleden. Israëlische scholieren nemen bij hun bezoek aan Haarlem een kijkje in het vroegere verzetscentrum aan de Kokstraat, het Corrie ten Boom-huis aan de Barteljorisstraat en bezoe ken het Eerste Christelijk Lyceum. Brugklas ia van het Mendelcollege ontvangt uit handen van wethouder gudde de zogeheten Publieksprijs 1993 door haar voorkeur voor een papierreliëf van tije dom burg op de tentoonstelling van gemeentelijke aankopen. De Bavo Cantorij van de kathedrale basiliek keert terug van een tournee naar Moskou en omgeving, uitgenodigd op de Internationale Assemblee voor Slavische kinderkoren. Vandalen vernielen het naar het varkentje Joris genoemde beeldje in een straatje achter de Kennemerstraat. H. lemaire (61overleden, oud-president kerkvoogd van de Hervormde Gemeente Haarlem Centrum. De raadscommissie milieu gaat akkoord met de voorstellen van b w om een crematorium te bouwen op de Noorder begraafplaats. De Noorder Vredesschool wordt officieel geopend en is bestemd voor de ontheemde Bosnische kinderen in de Rip- perdakazerne. In de parochies van Liduina, H. Hart en Elisabeth en Barba ra wordt het decreet van bisschop bomers voorgelezen, dat per I april a.s. de drie moeten fuseren en één parochie zul len vormen, toegewijd aan de H. Adelbertus. De Liduina- kerk zal verder als parochiekerk fungeren. Aan de Nassaulaan gaat het intercultureel dagverblijf Sim- bad open. Op de Eendjesbrug bij de Turfmarkt onthult wethouder gieske het eerste parkeerverbodszonebord. 267

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 267