30 Een geselecteerd groepje Haarlemmers praat in het stad huis over de toekomst van hun stad. In een pand aan het Spaarne (nr. 38) - de vroegere zadel- en zeilmakerij van Hilterman - wordt bij verbouwingswerk zaamheden een middeleeuws huis aangetroffen. 31 De tweeling jacoba tjade-van der meulen en cornelia dijkstra-van der meulen te Bloemendaal 95 jaar. Onderwijsminister ritzen doet tijdens zijn landelijke tour nee ook Haarlem aan en bezoekt het Haarlems Studenten Gildt en de Hogeschool Haarlem om te discussiëren over zijn onderwijsbeleid. De gemeente Haarlem presenteert een nieuwe huisstijl, ont worpen door TiTiA schoenaker en hans booms. APnl 1 Naar ontwerp van de Spaanse stedebouwkundige prof. j. busquets worden de plannen gepresenteerd voor de nieuwbouw van het Enschedé-complex, waarin opgeno men een schouwburg, de rechtbank en kantoren. Uit een enquête van de wijkraad Schoten blijkt, dat vele bewoners van gerenoveerde woningen in de Vogelbuurt li chamelijke klachten en de huizen vochtproblemen hebben. Via een open brief zegt bisschop bomers zijn lidmaatschap op van het cda. 2 De viering van Haarlem 750 in 1995 krijgt enige contouren met vijf basisprojecten. Er wordt een speciale munt (Da- miaat) geslagen, een bijzondere soort bier en wijn wordt uitgeprobeerd. Verder nog toneel, sport en een handboek over Haarlem. Van gemeentewege wordt het aantal coffeeshops waar soft drugs mogen worden verkocht, beperkt van 22 tot 15. 3 De cda ers uit Haarlem en de provincie vieren in Bever wijk het i2'/2-jarig bestaan van hun partij in aanwezigheid van minister hirsch ballin. De Volkstuinvereniging viert haar 75-jarig bestaan. 4 Een brand in een woning aan de Spaarnelaan richt ernstige schade aan. 5 Er komt een actiegroep op gang om een Eerste Hulppost in de Deo te behouden. De Haarlemse horecaleverancier rieu viert zijn 75-jarig bestaan. joukje brandwijk (95), diakones, overleden. De Gemeentelijke Kredietbank aan de Ged. Oude Gracht wordt herdoopt en gaat Stadsbank Haarlem heten. 6 adrienne van poppel (55) overleden, docente aan het Mendelcollege. In een brief aan b w doet de Vereniging Haerlem een 268

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 268