dringend beroep op het college de drukkershal in het En schedé-complex te behouden, desnoods deze steen voor steen af te breken en elders te herbouwen. 7 De Haarlemse organist piet kee wijdt met een concert het Maarschalkerweerd-orgel van het Amsterdamse Concert gebouw in. In het winkelcentrum van Schalkwijk wordt een Afrikaanse markt gehouden met onder meer het optreden van een Afri kaanse groep uit Zimbabwe. Het schoolgebouw van De Kring (openbaar basisonder wijs) aan de Parklaan bestaat honderd jaar. 9 WIM DE MEIJER (56) te Heemstede overleden, beroepsacteur en oud-regisseur van de rederijkerskamer Alberdingk Thijm te Haarlem. 11 Mej. e.m.j. ROOZEN (82) overleden, oud-directrice van de Maria-mavo aan de Koningstraat. 12 Tijdens de paasdagen is niet alleen de Keukenhof,maar ook de expositie De Tentoongestelde Mens in Teylers Museum een opvallende trekpleister. 13 In de drie panden aan het Westerhoutpark, waar voorheen het bejaardenhuis Houtrust gevestigd was, mogen geen kantoren ingericht worden. Dat laten Gedeputeerde Staten het Haarlemse gemeentebestuur weten. 14 Van gemeentewege wordt het eerste stadsgesprek gevoerd met de burgers in de Zuidparker (Haarlem-Oost). Er volgen meer gesprekken, in andere wijken. 15 Drukkerij De Boer Boekhoven in Hilversum neemt de Gra fische Industrie van vnu te Haarlem over. In het pand Koningstraat 54 nemen de Haarlemse studen tenverenigingen Ecoludens en Smalle Business hun nieuwe sociëteit in gebruik. ron HOOGLUGT, hoofdbode ten stadhuize, overleden. Een Haarlemse delegatie - leden en adviseurs van de ge meentelijke commissie kunstzaken en ruimtelijke ordening - bezoekt Hoofddorp, Zoetermeer en Gouda ter bezichti ging van de nieuwe schouwburgen aldaar, in verband met de nieuwbouwplannen in Haarlem voor een schouwburg in het Enschedé-complex. JAN VAN AKE viert zijn 75ste verjaardag en herdenkt zijn 55-jarig jubileum als pianist-entertainer. 17 Wethouder gieske plant een es nabij de 's-Gravenzande- weg als eersteling in een plan, dat de betreffende belangen vereniging de gemeente Haarlem heeft aangeboden ter in richting van het Wilgenveld en het Van Leeuwenhoekpark. 18 De Haarlemse politie houdt 25 verdachten aan, waarmee ruim 30 misdrijven worden opgelost. 269

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 269