Het Vrijzinmig Religieus Centrum in Bloemendaal viert zijn 75-jarig bestaan. Het Gilde van de Stompe Toren te Spaarnwoude krijgt van wege aannemersbedrijf Polderman te Spaarndam een vleu gel aangeboden ter plaatsing in het kerkje. De staatssecretaris van Binnenlandse Zaken doet Noord- en Zuid-Holland de suggestie te onderzoeken of beide provin cies niet zouden kunnen fuseren. A. hulsebosch (87) overleden, promotor van het mannen koor (erelid) en de koorschool van de kathedrale basiliek. a.w.f. van rijn (80) overleden, oud-chirurg ziekenhuis St. Joannes de Deo, erelid regentencollege Sint Jacobs-Gods- huis. Vijf mannen en vijf vrouwen door de Regionale Recherche Kennemerland aangehouden, die voor meer dan drie mil joen aan geld en goederen hebben gestolen en verhandeld. Bloemisterij Nymphes gekozen tot bloemist van het jaar tijdens een verkiezing, georganiseerd door het onderne- mersverbond knov Haarlem. Op uitnodiging van de hervormde en gereformeerde Sa- men-op-weg-gemeenten van Haarlem-Noord bezoeken vijftig gemeenteleden van de Nikolaï-Kirche in Leipzig Haarlem. Veertienhonderd jongeren tussen 12 en 18 jaar uit het bis dom Haarlem zijn bijeen in de kathedrale basiliek ter vie ring van hun H. Vormsel. De gemeenschappelijke wijkraden in Haarlem-Noord star ten een handtekeningenactie tegen de afslanking c.q. op heffing van het ziekenhuis St. Joannes de Deo. De slagzin luidt: Deo afgeslankt? Néé bedankt! De Scholengemeenschap aan de Verspronckweg wordt na een bommelding ontruimd. Het blijkt een nepbom te zijn, een 'grap' van leerlingen. Minister 1. dales opent de nieuwe brandweerkazerne aan de Zijlweg, waarin zowel de Haarlemse als de regionale brandweer onderdak hebben gekregen, en waarin ook de Haarlemse ambulance- en hulverleningsdienst onderge bracht is alsmede de Regionale Centrale Post Ambulance vervoer Kennemerland. h. brakel, architect te Haarlem, officier Oranje-Nassau; joop bartman te Breda, oud-redacteur Haarlems Dagblad, ridder in dezelfde orde. De colleges van b w van Haarlem en Leiden onderzoe ken de mogelijkheden tot nadere samenwerking. Het colle ge van Leiden is daaromtrent op bezoek geweest in het Haarlemse stadhuis.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 270