Het 125-jarige Rode Kruis in Haarlem houdt een fietspuz- zelrit ten bate van Mutare, de Haarlemse zusterstad in Zim babwe. In de Nieuwe Kerk opent burgemeester schmitz de ten toonstelling, gewijd aan judith leyster (1609-1660), on der de titel 'Schilderes in een mannenwereld'. De tentoon stelling is ingericht in het Frans Halsmuseum. 16 Met een pontificale, gregoriaanse hoogmis en een vrien denreceptie in het Concertgebouw wordt het 150-jarig be staan van de St. Josephkerk aan de Jansstraat gevierd. De kerkmeesters m.a. witte, vice-voorzitter van het parochie bestuur, en h.a. hoenderdos, penningmeester, worden pauselijk onderscheiden en benoemd tot ridders in de Orde van St. Sylvester. Er verschijnt een door wim helver- steijn geschreven kroniek over de kerk van het Begijnhof. Het mannenteam hockey van Bloemendaal haalt voor de zesde maal de landstitel. 17 Oud-minister p. winsemius, voorzitter van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten, opent de vierde Home and Garden Fair op het landgoed Beeckestijn in Velsen. 21 Namens alle dekens in het bisdom Haarlem beklaagt een delegatie uit hen zich bij de pauselijke internuntius, dat er met bisschop bomers niet valt samen te werken. In een ver klaring (24/5) vindt de Vereniging van Pastoraal Werken den (vpw) in het bisdom Haarlem, dat de bisschop zou moeten aftreden, omdat zijn doen en laten 'frustrerend en ontmoedigend' is. De Heemsteedse angelique van zalen behaalt niet de ti tel van Miss World bij de eindstrijd in Mexico. Ze komt niet verder dan de voorronden. 22 Het Kleverpark komt weer met succes en onder massale belangstelling met zijn Franse dag, die voor de tiende keer wordt gehouden. 23 Na de voorstelling van Spoken (ibsen) door Toneelgroep Genesius in de Toneelschuur worden vier jubilarissen ge huldigd. joan krause (40 jaar amateurtoneel) wordt on derscheiden met het gouden insigne van het Nederlandse Centrum voor het Amateurtoneel (nca), gerard van bruggen en liesbeth hendriks (25 jaar) krijgen het zil veren insigne en voor henk van leeuwen (50 jaar), die al goud heeft ontvangen, is er de onderscheiding met gouden letters bijgeschreven te worden in het ere-register van het Centrum. 24 Mevrouw a. kuipers, wijkverpleegkundige, bij haar 70ste verjaardag onderscheiden met de zilveren medaille Oranje- Nassau, uitgereikt door burgemeester schmitz.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 272