25 In de eerste drie maanden van 1993 heeft de sociale recher che in Haarlem 44 klanten van de sociale dienst op uitke ringsfraude betrapt. Het gaat om een totaalbedrag van 470.000,-. Het actiecomité tot behoud van de Deo in Haarlem-Noord biedt in de persoon van de heer r. laan burgemeester schmitz 26.000 handtekeningen aan van belanghebbenden uit Haarlem en omgeving, die de actie ondersteunen. b w gaan akkoord met de aanleg over het Spaarne van een Vondelbrug, die de Waarderpolder met de Spaarndam- merweg verbindt. 26 Volgens de CDA-fractie in de Tweede Kamer zouden Zuid- Kennemerland en de IJmond zich moeten aansluiten bij het Regionaal Orgaan Amsterdam (roa). 27 In het gemeentelijk Concertgebouw wordt een manifestatie gehouden tot behoud van een groen Frederikspark en als protest tegen de bouwplannen ter plekke van de gemeente. 28 martin VAN BEROEM (75) overleden te Turijn, oud- en ere voorzitter van de Horecabond fnv afdeling Haarlem. 31 Acht mensen raken gewond bij een botsing tussen twee personenauto's op de Parklaan. 1 De bewoners van de Glasblazersbuurt keren zich opnieuw tegen de bouwplannen voor hun buurt, het gebied tussen Scheepmakersdijk, Blekerstraat en Spaarne. FRITS VAN DER WEU den (51) te IJmuiden overleden, gods dienstleraar en schooldekaan aan het lyceum Sancta Maria. Bewoners van Tuinwijk Zuid hebben een werkgroep gefor meerd 'Geen kop in 't Sant' in verband met de bodemver vuiling van hun buurt, waar de woningen (ontwerp archi tect van loghem) nog maar pas zijn gerenoveerd en eventueel door de woningstichting 't Sant te koop zijn aan geboden. 2 In Haarlem breekt een broodoorlog uit in verband met de minimumprijs, die afgeschaft zou moeten worden. 4 gommert krijger (75), bekend als de oud-verzetsman Zwarte Kees, overleden. Hij schoot in opdracht van het ver zet de politieman fake krist op 25 oktober 1944 dood van uit de Bavoschool op de Westergracht. Werknemers van het Energiebedrijf slaan de eerste paal de grond in voor de nieuwbouw aan de Oudeweg. 7 In de stationsrestauratie neemt mr. pieter van vollenho ven het eerste exemplaar in ontvangst van 'Spoorwegon gevallen in Nederland 1839-1993', auteur rené jonge- th.a.g. bekker (91overleden, oud-wethouder te Heem stede. 273 RIUS.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 273