8 JAN POST bij zijn afscheid als voorzitter van de Vrienden van de Grote Kerk benoemd tot erelid. Volgens het nieuwste beleidsplan van het Kennemer Gast huis hoeft de locatie Deo niet af te slanken maar kan met 60 bedden worden uitgebreid, welke uitbreiding ten koste gaat van het Zeewegziekenhuis. J.w. BOMHOF (78) overleden, oud-rector van het Eerste Christelijk Lyceum te Haarlem. Mejuffrouw e. v.d. bosch (82) overleden, oud-onderwijze res op verschillende scholen in Haarlem en omgeving, laat stelijk op de Mariaschool in Overveen. 9 Twee broers (17 en 23) verongelukken met hun auto, die op de kruising Dreef-Paviljoenslaan op een bus botst. 10 Ook in Haarlem staken ambtenaren, die een betere cao (2,5% of meer) wensen. 11 Uit de Nieuwsbrief van het Gemeentelijk Bureau Onder zoek en Statistiek blijkt, dat Haarlem op de ranglijst van grootste gemeenten door Apeldoorn gepasseerd is en van de achtste op de negende plaats gekomen is. Op 31-12-92 telde Haarlem 149.317 inwoners, Apeldoorn 149.505. Tengevolge van een nieuwe verdeelsleutel ontvangt Haar lem miljoenen guldens minder voor stadsvernieuwing in de periode 1994-2006. Tijdens de vergadering van de raadscommissie economi sche zaken bepleit de vvd opheffing van de weekmarkten op de Grote Markt en verplaatsing naar een andere plek. d'66 steunt het plan. 12 Het Beeckestijn Pop in Velsen beleeft zijn 15e editie. Het college, vroeger klein-seminarie, Hageveld te Heem stede herdenkt zijn 175-jarig bestaan als onderwijsinstituut. 13 De Stichting Katholiek Zorgcentrum Het Overbos te Heemstede bestaat 25 jaar. Er verschijnt een jubileumboek je, auteur hans krol, over 140 jaar charitas en ouderen zorg. 15 In Velsen wordt een massale protestbijeenkomst gehouden tegen afslanking van het Zeewegziekenhuis. 16 Dr. w. rensen (78) overleden, cardioloog. 17 harry bours, leraar aan het Spaarne Lyceum te Haarlem, benoemd tot rector van het Gymnasium Felisenum te Vel sen. J.H.c. schopman (74) overleden, oud-wethouder van Bloe- mendaal. 18 De Letterlievende Vereniging J.J. Cremer wint de derde ronde van het Tournooi Jan Kraakman Stadsjuweel en komt in de finale (december '93) met de winnaars van de twee vorige ronden: Eglentier en Genesiua.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 274