Voor de elfde keer wordt het intercultureel Haarlemmer houtfestival gehouden. Nico andriessen, oud-stadsarchitect van Haarlem, bij zijn 70ste verjaardag benoemd tot officier in de Orde van Oran- je-Nassau. Burgemeester schmitz reikt hem de onder scheiding uit. Blijkens een ontwerp-voorstel van gedeputeerde E. ber- man (Welzijn) moeten drie van de zes verzorgingstehuizen in Zuid-Kennemerland sluiten wegens bezuiniging: Olden- hove (Overveen), De Olijftak (Heemstede) en Schoter burcht (Haarlem). 23 w. VAN LUYKEN, voorzitter van de Vereniging Haerlem, overhandigt het nieuwe jaarboek van de vereniging aan de heer F. kraak, directeur van v d Haarlem, aan wiens ne derzetting een zeer uitvoerig en informatief artikel is ge wijd. Het artikel (van bart uittenhout) wordt naderhand als zelfstandige uitgave gepubliceerd. 24 Volgens de ontwerpnota 'De corridor van de randstad, naar een integraal ruimtelijk ontwikkelingsperspectief' moeten grote delen van de Duin- en Bollenstreek worden volge bouwd. 25 Op het kruispunt Kleine Houtstraat/Gedempte Oude Gracht worden een vrouw (25) uit Bloemendaal en een Haarlem mer (28) door een auto geschept, tengevolge waarvan zij overlijden. Rector J. spoelder van het Kennemer Lyceum in Over veen neemt ontslag en prefereert weer een baan als leraar. Bij zijn afscheid als burgemeester van Heemstede wordt jhr. o.R. van den bosch onderscheiden met de gouden ere penning van Heemstede. Bij een ongeval met een touringcar in België komt ook een Haarlemse vakantiegangster (77) om het leven. 26 Het 125-jarige Rode Kruis in Haarlem jubileert met een feestelijk concert. De actie in Haarlem en omgeving rond het jubileum heeft 150.000,- opgebracht volgens mede deling van voorzitter TH. blom. 29 Bij een verkeersongeval in Molenwijk komt een 16-jarig meisje uit Haarlem om het leven. De gemeente Haarlem stelt een prijs in voor vrijwilligers organisaties die de leefbaarheid van Haarlem verbeteren. j.chr. VERMAAK (58) overleden, chirurg en voorzitter van de WD Bloemendaal. 30 Tijdens een toespraak in Edam kondigt de commissaris der Koningin, dr. J. van kemenade, aan, dat gedeputeerde sta ten via een voorstel aan provinciale staten Zuid-Kennemer- land en IJmond tot een fusie willen laten komen. 275

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 275