Een gedetineerde sticht brand in het cellencomplex van het politiebureau. Ter gelegenheid van haar 6o-jarig bestaan houdt de open bare basisschool De Wilgenhoek aan de Wilgenstraat een tentoonstelling over haar geschiedenis. Bij de opening van het hoofdkantoor van de Verenigde Spaarbank (vsb) aan het Houtplein wordt burgemeester schmitz een boekje met verhalen over de Haarlemmerhout overhandigd, geschreven door jaap sluis en verzameld door de Stichting De Houten Haarlemmer. J.p.m. lansdaal, secretaris Personele Zaken van het r.k. bisdom Haarlem, neemt na 32 jaar afscheid. Hij wordt op gevolgd door G. ELBERS. Op twee dekschuiten wordt 's avonds een Nieuwe Gracht concert gehouden, georganiseerd door henk vijn. Het Huis Barnaart fungeert als domein van ontvangst. Het N.Ph.O. neemt afscheid van violist theo krijnen en trombonist han rosenhart die met pensioen gaan. Vanwege het r.k. bisdom Haarlem is een commissie inge steld, die moet proberen een oplossing te vinden voor de problemen die gerezen zijn tussen bisschop bomers en het merendeel van zijn priesters en pastoraal werkers. De Chinese school Haarlem viert haar 10-jarig bestaan in het bijzijn van de zaakgelastigde van de Chinese ambassa de, wang wenbo, en wethouder c. mooij. Jhr. Willem Philip barnaart (90) te Vogelenzang overle den. Dr. jaap Meijer (80) overleden, oud-docent aan het Coorn- hertlyceum en vooraanstaand Joods historicus. Bij werkzaamheden op de Leidsevaart wordt een kabel stuk gestoken en valt in Haarlem en omliggende gemeenten de elektriciteit uit. De stroomstoring duurt anderhalf uur. Wethouder schouten opent het nieuwe hoofdkantoor van de Cramer Tervoort Groep in de Waarderpolder. Het gemeentelijk bouwtoezicht acht de bouwkundige staat van de stadsschouwburg aan het Wilsonsplein onveilig. Er wordt snel ingegrepen. Bij besluit van b w van Haarlemmerliede en Spaarnwou- de kan er in het vervolg ook in het kerkje De Stompe Toren getrouwd worden. In de Gravenzaal van het Stadhuis wordt de Senioren Zo merschool geopend. Burgemeester schmitz en wethouder schouten stellen de gerenoveerde houtzaagmolen De Eenhoorn aan het Jaag pad bij het Spaarne weer in werking.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 276