De Centrale Linnendienst van het Kennemer Gasthuis en Spaarne Ziekenhuis herdenkt zijn zilveren bestaan. Bij het oversteken van de spoorwegovergang in Vogelen zang komen een 16-jarige jongen en zijn 19-jarige zus, bei den uit Haarlem, om het leven, Mimespeler rob van rijn opent het Haarlemse Business Center van ptt Telecom. In de Refter van het Stadhuis neemt wethouder gudde de City Kompas, een gids voor stadswandelaars, in ontvangst, een uitgave van Communicatiebureau Hoep Partners. 11 Het voetgangersgebied in de binnenstad wordt met paaltjes afgesloten van 11 uur 's morgens tot 18 uur 's avonds. Spaarndam houdt zijn twaalfde Kolkdag. 14 De gemeenteraad besluit tot verhoging van het gastarief. 15 Volgens een rapport van de Kamer van Koophandel over het koopgedrag in de Haarlemse regio bedraagt de totale omzet van het centrum van Haarlem 800 miljoen gulden, en staat daarmee aan de top van de winkelcentra in stad en streek. De raad van toezicht van het Kennemer Ziekenhuis gaat akkoord met het besluit van de directie om op de grens van Haarlem en Velsen - volgens een eerder geopperd plan van de specialisten - een nieuw ziekenhuis te bouwen van 250/ 300 bedden, met afdelingen in de Deo en het Zeewegzie kenhuis. Dr. R. BiLSKi (60) overleden, chirurg Mariastichting/Spaar- neziekenhuis. Het beeldje van Moeder Bark met het varkentje Joris in haar arm hersteld en weer terug in het poortje achter de Kennemerstraat. 16 De elf gemeenten in de Vervoerregio Haarlem/IJmond blij ken volgens hun Regionaal Verkeers- en Vervoersplan har der te willen ingrijpen om de verkeersveiligheid te verho gen door onder meer het autoverkeer terug te dringen en (met name in Haarlem) de fietsers meer voorrang te geven. Een nieuw lees- en kijkboek over Heemstede, samenge steld door HANS KROL, verschenen. 18 Mgr. J. lescrauwaet installeert tijdens de hoogmis in de St. Bavo-kathedraal de jongens uit groep 5 (basisschool) van de Koorschool tot lid van het kathedraal koor. Tevens worden 14 meisjes van de koorschool (groepen 5, 6, 7 en 8) opgenomen in de meisjescantorij. 20 Mevrouw n. van der broek (vvd) geïnstalleerd als burge meester van Heemstede. 21 B.G. ziedses DES plantes, professor in de radiologie en oud-neuroloog/psychiater, te Bloemendaal overleden. 277

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 277