23 Een man uit Bennebroek komt om bij een verkeersongeval in Haarlem. Hij is het tiende dodelijke verkeersslachtoffer in 1993. In 1992 kwamen over het gehele jaar tien mensen om in het Haarlemse verkeer. 24 Een tweede groep jongeren (de eerste in 1992) uit Schalkwijk vertrekt na een oproep van de Kerken naar Bra zilië om zich voor verscheidene sociale projecten te laten inzetten. 25 Haarlem en omgeving hebben onder zwaar noodweer (aan houdende stortbuien en onweer) te lijden, vooral in Zand- voort waar in het centrum de straten vol stromen. 27 e.l.j. comans (64) overleden, oud-directeur Woningbouw vereniging St. Jozef. 29 De raadscommissie ruimtelijke ordening (met uitzondering van PvdA en Groen Links) gaat akkoord met de bouw van een nieuwe schouwburg op het Enschedé-terrein. 31 Onder voorzitterschap van de Amsterdamse hoogleraar prof.dr. w. binsbergen heeft zich het comité Bolwerken gevormd, dat zich wil inzetten voor het behoud van de be dreigde Haarlemse bolwerken. 2 Jhr. J.f.h. van baerdt van SMiNiA (58) te Heemstede overleden, directeur Joh. Enschedé Security Cards and Do cuments B.V. 3 CHR. SMITS (58) overleden, vice-voorzitter Spaarneland Zorg verenigingen 4 Een opslagplaats van de sector gemeentewerken op het De- literrein brandt geheel uit; schade wordt geschat op een miljoen. 7 Mevrouw céleste cremers-de bruijn (83) te Vilsteren overleden, weduwe van mr. o.p.f.m. cremers, van 1947 tot 1969 burgemeester van Haarlem. 9 antje koomen-apekrom in Schoterhof 100 jaar. o v.h. HAAG (72) overleden te Monaco, oud-chirurg aan het voormalige Diaconessenhuis te Heemstede. 2 Aan de Kleverparkweg valt een 80 jaar oude linde om en vernielt een auto. Geen persoonlijke ongelukken. Enkele beelden van de kopie van het Hildebrandmonument vertonen scheuren en moeten hersteld worden. 3 Drs. c.j. van holk (57) overleden, vijfde en laatste rector van het Tiiniteitslyceum (opgeheven 1986) en conrector van de katholieke Scholengemeenschap Hoofddorp. 4 De 36e editie van de Haarlemse Muggenronde levert als winnaars op: saskia heyligers en bjarne rykje. 7 Het gerestaureerde Huis met de Beelden (Eindenhout) viert zijn 200ste verjaardag eerste steenlegging. Er verschijnt

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 278