wethouder c. mooij vertrekt naar Zimbabwe om met de hooldstad Mutare officieel een stedenbandovereenkomst te sluiten. Bij een schietpartij ontruimt de Haarlemse politie het Haar lemse Ns-station. De Haarlemse ziekenhuizen in Zuid-Kennemerland nemen maatregelen tegen criminelen, die zich vergrijpen aan ei gendommen van patiënten, personeel en bezoekers. Drs. a.j.m. DE BEER viert zijn 40-jarig jubileum in dienst van het r.k. bisdom Haarlem. RIEN baartmans (58) overleden, bespeler van het poppen theater Merlijn. p.h.j.r. schönfeld overleden, tot 1991 dermatoloog in het Diaconessenhuis/Spaarneziekenhuis. Het Frans Halsmuseum krijgt twee zeventiende-eeuwse pa neeltjes in bruikleen: De Kwakzalver van jan steen en De Groentemarkt van de Haarlemmer Salomon rombouts. Het Grafische bedrijf Joh. Enschedé wint de Bedrijfsre cherche Prijs 30.000,-), uitgeloofd door het detective bureau Hoffmann bv. Juffrouw bal (voormalig lerares Frans, 81 jaar) trekt zich terug als consul voor de voetgangersvereniging V.B.V. in Bloemendaal, Overveen en Aerdenhout. De heer g.h. ter beest neemt haar taak over. jenny bruynen-reynders 25 jaar in gemeentedienst. Emeritus pastoor p.g. van der zijp uit Schalkwijk be noemd tot ere-kapelaan van de paus. Veertig jaar voorzitter van de 40-jarige Nederlandse bedevaart naar Banneux en twintig jaar voorzitter van het Wereldziekenapostolaat. De actieweek van de medisch specialisten tegen de bezuini gingen op de tarieven heeft bij de betrokkenen in de Kenne- mer ziekenhuizen veel respons. De kerkvoogdij en de Vrienden van de Grote of Sint Bavo- kerk alsmede de Vereniging Haerlem tekenen bij de ge meenteraad bezwaar aan tegen de bij de kerk geplande nieuwbouw. Bij eventuele schade zal de kerkvoogdij een schadeclaim bij de gemeente indienen. w.H. kiela 25 jaar bestuurslid van de Eerste Coöperatieve Associatie voor Uitvaartverzorging. Onderscheiden met de zilveren medaille Oranje-Nassau. Aan de Rijksstraatweg in Oud-Schoten wordt een gezins vervangend tehuis geopend voor verstandelijk gehandicap te volwassenen vanwege de Regionale Stichting Orthope dische Zorg (ReSoz). Op de jaarlijkse samenkomst van de Stichting Van Looy wordt het kabinet, gewijd aan de schilder/schrijver jaco bus van looy in het Frans Halsmuseum heropend.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 280