21 De bebouwing van het Enschedé-complex staat in felle dis cussie, vooral door de hoogte van de geplande nieuwbouw. Pagina's ingezonden brieven van verontruste Haarlemmers in Haarlems Dagblad, dat een dossier uitgeeft met zijn ge publiceerde berichten en artikelen omtrent Enschedé. In café Studio wordt een drukbezochte informatie/protestbij eenkomst belegd. J.M.A. elsenburg (85) overleden, gedurende een halve eeuw praktiserend apotheker in Haarlem. 22 In het abattoir te Haarlem wordt voor het laatst geslacht. Het slachthuis wordt een zogeheten koude-vleesmarkt. Het abattoir heeft sinds 1907 gefunctioneerd. 23 Blijkens de begroting-1994 trekt de gemeente een ton uit voor de opvang van daklozen en zwervers. p.j. louter benoemd tot directeur van de Stichting Spaai- ne Concern, die Haarlemse welzijnsinstellingen onder steunt. De gemeente Bloemendaal verkoopt het voorterrein van Stoop's Bad aan drie projectontwikkelaars. Het achterter rein blijft gemeentelijk gebied voor woningbouw. Een Haarlemse delegatie, waaronder wethouder rieneke gieske en enkele bloemenmeisjes, vertrekt naar Angers om de Floréales d'Angers bij te wonen en op te luisteren. 24 Bij de grote afslanking van het concern wil Hoogovens nog eens 1800 banen schrappen. 25 Na 43 jaar op de Haarlemse markt handel te hebben gedre ven stopt bloemenkoopman cor de mooij met zijn nering. 26 Bij zijn 70ste verjaardag (23/9) wordt wim helversteijn, o.a. medewerker Haarlems Dagblad en redacteur/chroni queur van het Haerlem Jaarboek, benoemd tot ridder Oran- je-Nassau. De burgemeester speldt hem het erekruis op. Bij zijn afscheid als bestuurslid van de St. Gregoriusvereni- ging wordt mgr. jan valkestijn, oud-directeur van het ka thedraal koor en de koorschool, een muzikaal eerbetoon gebracht. J.B. SCHOTMAN (8o) overleden, oud-secretaris Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omgeving. 29 Bewoners van het Reinaldahuis protesteren tegen het pro vinciaal plan, het tehuis af te slanken. 30 Mevrouw m.w. bergh-list in Zandvoort 104 jaar. 1 De plaatsvervangend directeur-generaal van Verkeer en Waterstaat stelt de eerste Haarlemse omnibus in gebruik, bestemd voor minder mobiele reizigers. Keurslager e. mol, mede wegens zijn maatschappelijke verdiensten, onderscheiden met de zilveren medaille Oran- ie-Nassau. J aQi

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 281