Wethouder g. roseboom opent het nieuwe clubhuis van de Sportvereniging Onze Gezellen. mia kampmeijer (8o) overleden, oud-medewerkster van de H. Hartparochie en begeleidster van het kinderkoor De Nachtegalen. De Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst (ggd) Zuid- Kennemerland bezoekt bij gelegenheid van zijn 75-jarig bestaan met een voorlichtingsbus de weekmarkten in de re gio. Dr. jos van kemenade, commissaris der koningin, opent de Senioren Markt in het Haarlemse concertgebouw. Wethouder rineke gieske zaagt het eerste anti-parkeer- paaltje in de Kleine Houtstraat om. De paaltjes aldaar zijn overbodig geworden. Per 1 januari 1994 voert Haarlem een stadspas in, die op verscheidene activiteiten en aankopen korting geeft. De gemeente Heemstede gaat akkoord met het uitbrei dingsplan van het Spaarneziekenhuis. Wethouder gudde slaat de eerste paal in de grond voor de bouw van de Alexanderhof in Parkwijk. Mevrouw ida breek-van niel in Zuiderhout 100 jaar. De Haarlemse gemeenteraad laat weten, dat gemeenten die niet mee willen doen aan een slagvaardig Gewest Zuid- Kennemerland, kunnen vertrekken. Op de Grote Markt wordt een protestdemonstratie gehou den tegen racisme en tegen de centrum-democraten. In de Hoofdwacht overhandigd mevrouw tony lindijer namens een werkgroepje uit de Historische Werkgroep Haerlem het boekje 'Honderd jaar sluimeren in gewijde aarde' (betreffende het 1 oo-jarige Barbarakerkhof aan het Soendaplein) aan de voorzitter van de kerkhofcommissie A. Uit een onderzoek van de Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst (ggd) blijkt, dat de gemiddelde Haarlemmer de toekomst somber inziet. Het Frans Halsmuseum koopt voor 31.000,- het schilde rij Vader en Zoon m' van de Vlaamse kunstenaar roger ra veel aan. Wethouder c. mooij doet landelijk het initiatiefvoorstel om de openbare gymnasia onder één bestuur te brengen. De Tros-Ioop door Haarlem en omgeving trekt meer dan 3000 lopers en enkele duizenden belangstellenden. De Albert Plesmanschool aan de Erasmuslaan viert haar 25-jarig bestaan. Wethouder gieske heropent het Emiliano Zapataplein in de Zuiderpolder. GUDDE.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 282