Schalm in de Zijlstraat, dat arbeidsrehabilitatie ten doel heeft. J.b. paagman (85) overleden, oud-voorzitter van de Katho lieke Bond van Ouderen en van de Charitatieve Instellin gen in de H. Hartparochie. Mr. r.j. stuart (61) overleden, notaris te Haarlem. Natuurfotograaf hans schouten uit Haarlem, duinwach ter in de Kennemerduinen, wint met zijn natuurfoto's drie prijzen in Duitsland. GUSTA KUIJPERS, mede-oprichtster en secretaresse van de wijkraad Te Zaanen bij haar afscheid onderscheiden met de legpenning van de stad haarlem. Wethouder gieske over handigt haar de penning. In de tot afbraak gedoemde Petrus en Pauluskerk (te groot en te duur geworden) wordt de laatste dienst gehouden. Ter gelegenheid daarvan verschijnt een gedenkboek over kerk en parochie, geschreven door wim helversteijn. Loco-burgemeester c. mooij neemt het album in ontvangst, samengesteld door marcel bulte en wim post uit de foto collectie van Leonard baruch (overleden in 1978). Wegens vermeende handel in verdovende middelen doet de politie een inval in een pand aan de Dr. Schaepmanstraat, waarbij tien personen worden aangehouden. Bij het bezoek van het Zweedse koningspaar neemt konin gin Silvia een kijkje in het Teylers Museum. karel rogier in Heemstede, onder meer wiskundeleraar (1963-1991) aan het voormalige Triniteitslyceum te Haar lem, benoemd tot ridder Oranje-Nassau. Tijdens de najaarsvergadering van de Vereniging van Noordhollandse Gemeenten te Velsen bepleit dr. j. van kemenade, commissaris der koningin, een herindeling van de gemeenten en het instellen van deelgemeenten. Het eerste exemplaar van een kerst-CD van het kathedrale koor van de St. Bavo (dirigent fons ziekman, organist Bernard bartelink) wordt onderwijswethouder mooij aangeboden. Blijkens een zogenaamde Omnibusenquête van de gemeen te hebben de Haarlemmers niet veel vertrouwen in de ge meentelijke politiek, maken zij zich onder meer veel zorg over veiligheid en milieu en zouden zij het Spaarne meer betrokken willen zien bij het stadsleven (fietspaden, terras sen en dergelijke). De Russisch-Orthodoxe kerk aan het Klein Heiligland wordt door bisschop simon uit België ingewijd. In het pand Zero aan de Bakenessergracht is wegens de fel le kou een nachtopvang georganiseerd voor zwervers en daklozen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 284