De gemeenteraad wijst twee lokaties aan voor woonwa gens, een in het Schoterbos en een in de Zuiderpolder. Een 28-jarige Haarlemmer wordt vermoord aangetroffen in zijn woning aan de Stresemannlaan. De Haarlemse gemeenteraad neemt een motie aan tot on derzoek van de haalbaarheid om een stadwachtenorganisa- tie op te richten. 25 Volgens de uitslag van een prijsvraag van de City Manage ment Groep zijn als mooiste winkels aangewezen die van banketbakker Hans Frank en van tabakswinkel Van der Pigge, beide in de Grote Houtstraat. 26 Bij zijn afscheid als directeur van de Hollandse Dagblad Combinatie wordt de heer J. de vries benoemd tot officier Oranje-Nassau. Onder voorzitterschap van loco-burgemeester c. mooij - burgemeester e. schmitz is wegens ziekte enige tijd op non-actief - sluit de gemeenteraad de behandeling af van de begroting 1994. 27 Dr. henk laan (64) overleden, oud-directeur van het Dio cesaan Pastoraal Centrum te Haarlem, pastor van Haarlem- merliede en bij het verpleeghuis Boerhaave. j.k. wenning-leutscher (101) in Schoterburcht overle den. 28 Bij het monument Vrouw in Verzet (Kenaupark), geadop teerd door groep 7 en 8 van de Hannie Schaftschool, woidt de Haarlemse verzetsstrijder hannie schaft herdacht. 29 Drs. HANS bovenkerk (85) overleden, oud-gemeente- raadslid te Haarlem voor de psp. Het zeventiende-eeuwse Damiate-gobelin in het stadhuis wordt overgebracht naar de herstelplaats voor antieke tex tiel voor een opknapbeurt. 30 Het Frans Halsmuseum koopt op de internationale zilver veiling bij Sotheby's te Amsterdam een verguld zilveren ciborie uit 1595/1619. December 1 Het raadslid ben van niekerk koopt als eerste de Haarlem Pas op het bijkantoor van Haarlems Dagblad aan de Nieu we Groenmarkt. In een loods te Vijfhuizen wordt een hennepkwekerij (straatwaarde aan planten van twee ton) ontdekt. Dertien verdachten, onder wie Haarlemmers, worden aangehouden. 3 Mevrouw A. jansen in Schoterhof 105 jaar. Jhr. c.J. boreel neemt in Beeckestijn (Velsen) het boek Zegepralend Kennemerland in ontvangst. 4 toon van der grinten (59) overleden, musicus, bestuurs lid en bibliothecaris van Die Haerlemsche Musyckcamer. 285

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 285