middels is het bedrijf opgeheven en is het bedrijfspand in andere handen overgegaan. '7) De produktie van Haarlemmerolie bij de firma C. de Ko ning Tilly neemt niet meer dan tien dagen per jaar in be slag. Het stoken van de olie veroorzaakt een behoorlijke geur, hetgeen enige overlast voor omwonenden veroor zaakt. Van de verdere verwerking is buitenshuis weinig te merken. Het bedrijfje is self-supporting en beschikt bij voorbeeld over een eigen drukkerij met degelpers waarop de gebruiksaanwijzingen in alle talen, zelfs Chinees, wor den gedrukt. Bij het bedrijf werken niet meer dan tien men sen. Ondanks de internationale faam en het succes van het produkt is de directie nooit overgegaan tot het stichten van een groot modern bedrijf. Overigens is de winstmarge ook al lange tijd daartoe niet toereikend genoeg. Maar vooral om historische redenen wil het bedrijf beslist niet uit de Burgwalbuurt weg, de plaats waar de geheime recepturen worden bewaard en waar de produktie nog steeds in stijl volle traditie plaatsvindt. Haarlemmerolie is daarmee nauw verbonden aan deze buurt. Het is voor buitenstaanders ver boden om de produktieruimten waar de olie gestookt wordt te betreden. Slechts een schoorsteen valt vanuit het kan toorgedeelte waar te nemen. Over het 'geheim' van de Produktie en werking Een van de werkvertrekken van de firma Gebr. Waaning- Tilly aan de Doelstraat 13 in Haarlem. (Gemeentearchief Haarlem, topografisch historische atlas) 64

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 64