In 1987 kwam de kwestie opnieuw aan de orde, toen de fir ma's C. de Koning Tilly en Gebr. Waaning-Tilly, de enige overgebleven Nederlandse fabrikanten van Haarlemmero lie, een beroep hadden ingesteld tegen het besluit van het College ter beoordeling tot inschrijving in het register van verpakte geneesmiddelen te Leidschendam. Op 9 april van dat jaar bepaalde de Kroon de beroepen echter ongegrond. Het gevolg hiervan was dat Haarlemmerolie niet als ge neesmiddel in de handel mocht worden gebracht. 35) Het bedrijf mocht wel Haarlemmerolie blijven bereiden en afle veren. Want, aldus het Koninklijk Besluit, op grond van de overgelegde stukken alsmede het verhandelde tijdens de heide vergaderingen van de Afdeling Geschillen van Be stuur van de Raad van State, moet als voldoende vast staand worden aangenomen, dat het middel Haarlemmero lie De Koning Tilly niet als schadelijk voor de gezondheid kan worden beschouwd.36) Kortom Haarlemmerolie was (en is) een gewoon huismid del, zonder het predikaat geneesmiddel. Inmiddels is de fir ma Gebr. Waaning-Tilly aan de Doelstraat in Haarlem ter ziele gegaan en is de firma C. de Koning-Tilly als de enige 'oprechte' Haarlemmeroliefabrikant overgebleven. De toe komst voor dit bedrijf ziet er hoopvol uit, waarmee dit stuk je Haarlemse geschiedenis nog immer voortduurt. Interieur van de produktie- ruimte van de firma Gebr. Waaning-Tilly. (Gemeentearchief, topogra fisch historische atlas, foto Frank van der Wijden) 75

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 75