Willemina de Bel, 1744-1831, moeder van Willem van den Hull. Toen zijn moeder gestorven was, liet Willem door de schilder Johannes Reekers (1790-1858) een portret in olieverf maken, eerst maakte de kunstenaar deze schets, die Willem in zijn autobiografie inplakte. Haarlem afkomstig en van betrekkelijk eenvoudige komaf. Willem senior had wel een school bezocht, en het lezen goed, maar het schrijven gebrekkig en het rekenen slecht geleerd. Hij moest van school om geld te verdienen, werd eerst schaapherder, later landarbeider en in 1770 werd hij tuinmansknecht. Via een vriend van zijn vader werd hij in 1773 onderbrievenbesteller in Haarlem. Willemina, doch ter van een tegelschilder, die in Haarlem bij een houtkope- rij was gaan werken, had voor haar huwelijk zelfstandig in de Lange Margarethastraat gewoond, waar ze als thuis werkster had gewerkt in de textielindustrie. Hiermee had ze zo goed de kost kunnen winnen dat ze een aardig spaarcent je verzameld had toen ze in 1774 trouwde met Van den Huil senior. Het gezin Van den Huil kon, zeker zolang het kindertal nog gering was, redelijk goed rondkomen. Vader verdiende als onderbrievenbesteller bij het Amsterdamse Veer vijf gulden per week bij open water en de helft als het vroor en de trekschuiten en veren dus niet gingen. Buiten dat ontving hij vijf of tien cent voor brieven en pakjes die hij buiten Haarlem moest bezorgen. Ook ontving hij extra geld voor post die op ongewone uren bezorgd moest wor den. Tenslotte had hij recht op Nieuwjaarsgeld. Dat alles leverde zo'n zes gulden per week op. 82

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1993 | | pagina 82