tale gebouwen in dezelfde stijl zijn het hoofdpostkantoor in Arnhem en het postkantoor in Nijmegen. Ook het station in Nijmegen (verwoest in de Tweede Wereldoorlog) werd door hem ontworpen. De gebouwen van Peters uit deze periode kenmerken zich door een veelvuldige decoratie en het op grote schaal toepassen van natuursteen in ex- en interieur. Na 1897 versoberde de bouwstijl van Peters nadat hij bijna door de hoofddirectie van de posterijen was ontslagen om dat zijn gebouwen veel te kostbaar werden.25) Het postkantoor in Haarlem valt nog binnen het oeuvre van Peters dat zich kenmerkt door een rijke detaillering. Het ge bouw was daarentegen sober in belettering en aanduiding van de functie van postkantoor. Slechts het gebeeldhouwde Nederlandse wapen in de geveltop duidde daarop. Brief schrijver S. Skrun bracht dat als volgt onder woorden: Het ware niet kwaad een vasten portier te engageeren die belast is met het roepen van Koninklijk Nederlandsche Post" wanneer vreemdelingen, die onze stad bezoeken, met wan hoop in het hart voor het fraaie burgerweeshuis, ik bedoel postkantoor staan, te kijken om te kunnen ontdekken, waar aan men toch eindelijk kan zien dat zij wel degelijk het post kantoor voor zich hebben. Wel is waar, prijkt het Neder landsche wapen in den trotschen voorgevel, in fraaien microscopischen stijl, waarvan de leeuwtjes ondeugend hunne tongen uitsteken naar den hoofdingang, waarboven zij zetelen, maar daaruit kan een leek toch niet opmaken, dat hij voor het postkantoor staat. 26) Na circa 10 jaar bleek dit postkantoor al weer te klein en werd naar een andere lokatie voor nieuwbouw uitgezien. Die werd aan de Gedempte Zijlstraat 72-74, het voorma lige postkantoor, foto 1928. Afbeelding uit De Hollandsche Steden, Haarlem nummer, 1928 p. 20. 120

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 120