wen om het nieuwe stadsgedeelte ten noorden van de Schotersingel met de stad te verbinden.341 De gemeente nam de vraag serieus en een maand later was een rapport en bij behorende situatietekening door stadsarchitect J. Leijh op gemaakt en ingediend. Dat viel niet in goede aarde bij L.P. Zocher, die net als zijn vader, onmiddellijk opveerde als er plannen rondom de Bolwerken of het Kenaupark in de maak waren en zij daar niet bij betrokken werden. Alle besprekin gen werden opgeschort tot een volgende vergadering waar de heer Zocher bij aanwezig zou zijn. Dat gebeurde en hij stelde voor met een nieuw ontwerp te komen. Dat had met name betrekking op de aansluiting van de nieuw te maken brug op het padenstelsel van de voormalige Bolwerken aan de westzijde van het Kenaupark. Zocher diende zijn voorstel eind januari 1894 in.35) Het ontwerp voor de brug zelf was afkomstig van stadsarchitect J. Leijh. De bouwkosten wer den geraamd op 13.820,-. Mits zekerheid werd verkregen over de toegezegde geldsom van de bewoners van de Duvenvoordestraat en Pieter Kies- straat werd tot de aanleg van de brug in een raads vergadering besloten. 36) In diezelfde vergadering werd de mogelijkheid overwogen de nieuwe brug in het verlengde van de Parklaan aan te leggen, maar dat voorstel werd ver worpen. Leijh suggereerde nog een verandering op het ont werp van Zocher, namelijk een tweede toegangsweg naar de brug vanuit het Kenaupark. Dit werd echter door Zocher van tafel geveegd. Uiteindelijk viel begin april de beslissing en kon tot de aanleg van wat later de Pieter Kiesbrug zou gaan heten worden overgegaan. Het werd een zogenaamde vaste plaatbrug met gemetselde landhoofden, waarvan de hoeken met natuursteen waren bekleed. De brugleuningen waren elk voorzien van vier piëdestals, waarvan de middelste twee gietijzeren lantaarns hadden. Tussen de piëdestals was sier lijk smeedijzeren hekwerk aangebracht. De brug heeft dienst gedaan tot 1940 toen de huidige Kenaubrug, evenwij dig aan het spoorwegviaduct, over de Kinderhuissingel in gebruik werd genomen. De bijna vijftig jaar oude Pieter Kiesbrug werd toen gesloopt en de parkaanleg van het Kenaupark ter hoogte van de doorgaande weg werd hersteld. Voor nog geen honderd gulden per persoon hadden de eige naar-bewoners van de Duvenvoordestraat en Pieter Kies- straat zich bijna een halve eeuw verzekerd van een recht streekse verbinding met de binnenstad. 125

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 125