Joh. van Vlietstraat 83-85-87. Bouwtekening van A. en J.A.G. van der Steur, Gemeen tearchief Haarlem, secretarie archief, 7e afdeling, Bouwen en Slopen 1894 2/105. over de plaats van de welputten en de beerputten. De drie woonhuizen, bestaande uit twee bouwlagen met zolder verdieping, waren onderling niet verschillend. De drie hui zen zijn versierd met sierlijke Vlaamse gevels, die door de gootlijst steken. De middelste kreeg van de ontwerpers een extra accent door een groter volume en meer decoratie. Namens de heer A. Tulleken vroeg architect J.H. Welsenaar op 29 mei bouwvergunning aan voor de bouw van een winkelhuis met bovenwoning. 401 De begane rond bevatte de winkelruimte aan de voorkant met daarachter een woonka mer, alkoof met twee bedsteden en een keuken met badka mer. In de keuken was een kleine trap naar een zoldertje bo ven de uitbouw. De verdieping had een kamer en suite. Dit woonhuistype kwam vanaf het midden van de negentiende eeuw opzetten, eerst in de villabouw en later in de woonhuisbouw voor de minder bedeelde burger. Karakteris tiek daarbij is de woonkamer die in tweeën is gedeeld door een schuifdeur in een kastwand. 4,) De winkelpui was uitge voerd in de stijl van de Hollandse renaissance op de zorgvul dige wijze die van Welsenaar bekend is. Namens A.F.H. Harms vroeg architect S .J.W. Mons op 13 juni 1894 de bouwvergunning aan voor de bouw van een woonhuis met afzonderlijke opgaande bovenwoning.42> De voorgevel is asymmetrisch met een verticaal accent waarin de inganspartij is met, ter hoogte van de zolderverdieping, een geveltop. De indeling is traditioneel met gang, trappen huis en keuken en de dubbele kamer, voor- en achterkamer PIETER KIESSTRAAT 57 PIETER KIESSTRAAT 59 128

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 128