Pieter Kiesstraat 61-63. Bouw- en trappenhuis met daarachter de keuken. Het woongedeelte tekening van W.F. Doeglas. Gemeentearchief Haarlem, secetariearchief, 7e afdeling, Bouwen en Slopen 1894 2/67 bestond uit twee kamers met daartussen een alkoof met bed steden. Hoewel een alkoof niet veel ventilatie had werd tij dens de negentiende eeuw aan deze indeling de voorkeur gegeven. Een onopgemaakt bed kon op deze wijze aan het zicht worden onttrokken en de warmte van de aangrenzende vertrekken kon zo worden benut.451 Florapark 14, villa van Architect J.A.G. van der Steur vroeg begin april 1894 de mejuffrouw De Petit bouwvergunning aan voor de bouw van een villa in het Florapark hoek Wagenweg. 46) Hij deed dat namens zijn opdrachtgeefster, mejuffrouw H. de Petit. De aanvrage be trof het laatste nog beschikbare bouwkavel in het Florapark. De lokatie van de te bouwen villa bracht een wijziging van de rooilijn met de ernaast gelegen reeds bestaande villa van mevrouw de weduwe dr. J. van Vloten met zich mee. Het betrof voornamelijk het verplaatsen van een gedeelte van het ijzeren hek rond de villa van mevrouw Van Vloten. Zij ging daarmee akkoord mits daar geen kosten aan verbonden zouden zijn. Dus nam de gemeente die kosten van 200,- voor haar rekening. Bovendien wisselde een stukje gemeentegrond van 16 vierkante meter eveneens kosteloos van eigenaar om dit doel te bereiken. De bouw van de villa van mejuffrouw De Petit bracht tevens met zich mee dat de gazons en bestratingswerken, die bij de afbouw van de aan leg van het Florapark hoorden, nu werden uitgevoerd. Daar- 130

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 130