zij een voorstel zouden doen tot het vaststellen van een rooi lijn van de Spaarndamseweg - waardoor die weg in de toe komst een breedte van 18 meter zou verkrijgen 5) - was dat voor Dumont aanleiding om voor dit gebied een ontwerp- uitbreidingsplan te ontwerpen. 61 Of in de bestemming van dit gebied als kwekerij verandering zou komen en of dit spoedig zou geschieden, stond in 1912 nog niet vast, maar juist daarom was het noodzakelijk, dat een uitbreidingsplan op tafel zou komen. Uitgangspunt voor het uitbreidingsplan voor dit gebied vormde het creëren van een goede verkeersontsluiting in verband met de geïsoleerde ligging. Het gebied was name lijk aan drie zijden door water omgeven: de Kloppersingel, het Spaame en een haven met kanaal van de werf Conrad. Om de toegang naar de stad van de zijde van Spaarndam te verbeteren werd enerzijds voorgesteld de bestaande Spaarn damseweg te verbreden en werd anderzijds ongeveer mid den door de bouwlokatie een oost-west lopende weg gepro jecteerd van 20 meter breedte en een lengte van circa 320 meter, tussen Spaarne en Kloppersingel, waardoor zij met het Prinsen Bolwerk in verbinding kon worden gebracht. Tenminste, als er een brug over de Kloppersingelgracht zou worden gebouwd. Ook zou de wijk in verbinding worden gebracht met de Schoterweg. De ruime opzet van de wijk werd ook aan de Kloppersingel toegepast aangezien deze evenals de Spaarndamseweg tot 18 meter zou worden ver breed. 7> De verdere indeling van de bouwgronden geschiedde op zo danige wijze, dat een aantal bouwblokken ontstond, gelegen aan straten van afwisselende breedte. Aan de zijde van de Spaarndamseweg, de Regulierstraat en de Schoterweg zou den enige huizen gesloopt moeten worden. Ten noorden van de Vrouwebrug ontwierp Dumont een plein, omdat de mo gelijkheid moest bestaan om later over het Spaarne een brug te bouwen. In het plan was verder nog een tweede plein op genomen met een oppervlakte van ongeveer 2400 m2. De commissie van bijstand in het beheer der Openbare Wer ken adviseerde bij monde van haar voorzitter, Johannes de Breuk, op 19 februari 1913 tot goedkeuring van het ont werpplan met deze wijziging, dat de ten zuiden van de Reguliersstraat ontworpen straat zou doorlopen tot de Klop persingel en 15 meter breed zou worden. Xl Hiermee kon Dumont zich verenigen.9) Diverse andere instanties, als de Gezondheidscommissie, de buurgemeente Schoten en ande re betrokkenen, zoals omwonenden, reageerden op de plan nen. 157

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 157