De Dr. A. Kuyperschool aan het Rozenhagenplein. (foto H. Spijkerman) Kerk en school in de wijk tweetal winkels aan de overzijde van deze poort ontstond in de Rozenhagenstraat een zeer gevarieerd straatbeeld. Ook elders in Haarlem werden in deze tijd een aantal van deze 'poorten' in woningbouwcomplexen opgenomen, zoals in Haarlem-west aan de hoek De Ruyterweg/Banckertstraat (nabij zwembad De Houtvaart) en in het toenmalige Schoten aan de beide toegangen tot het Meidoornplein (Wilgenstraat aan de noordzijde en de Acaciastraat aan de zuidzijde), de Kastanjestraat en tweemaal aan de Heussensstraat hoek Sparenbergstraat en hoek Akendamstraat. Voorts werden aan de Prins Bernhardlaan/Julius Röntgenstraat in de jaren vijftig twee poortwoningen gebouwd. De wens tot opname van een lagere school en een kerk in de wijk kwam direct nadat Patrimonium de gronden ten noor den van de Kloppersingel in eigendom had verworven naar voren. Belanghebbenden, vertegenwoordigd door de Com missie Kerkbouw van de Gereformeerde kerken 48) en de Vereniging voor protestants-christelijk onderwijs Groen van Prinsterer, verzochten het bestuur van Patrimonium nog voor de totstandkoming van de bouwplannen grond ter be schikking te stellen voor de bouw van een kerk en een school. Beide verzoeken werden ingewilligd. Daardoor werd van meet af aan bij de planontwikkeling voor de buurt rekening gehouden met de opname van een kerk en een school in het stedebouwkundig plan voor deze nieuwe wijk. Kuipers ontwierp zelf de school en situeerde deze aan de 179

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 179