van b w een deel van de straat veranderd in Vreden- rijkstraat. Vredenrijkstraat, voorheen Vrouwehekstraat. De grond van de voormalige buitenplaats 'Vredenrijk', was in 1801 door J.D. Zocher aangekocht. Deze voegde de gronden bij die van de kwekerij 'Rozenhagen' aan de Kloppersingel. Patrimoniumstraat. De Woningstichting 'Patrimonium' zou het ontworpen complex volbouwen met door haar beheerde arbeiders- en middenstandswoningen. Niet alleen herinnerde een straatnaam aan de activiteiten van deze woningstichting aldaar, de buurt zelf zou ook naar haar vernoemd worden en voortaan als de Patrimoniumbuurt worden aangeduid. Talmastraat, naar ds. Aritius Sybrandus Talma (1864-1916), protestants christelijk staatsman en minister van Landbouw, Handel en Nijverheid van 1908-1914. Hij wijdde zich bijzon der aan sociale wetgeving. Zijn voornaamste wet was die op de verzekering van arbeiders tegen ziekte, invaliditeit en ouderdom, de zogenaamde Radenwet, aangenomen in 1913. Hij was redacteur van de Werkmansvriend, het hondsorgaan van het Nederlandsch Werkliedenverbond "Patrimonium" en een stuwende kracht in de Christelijke vakbeweging in het al gemeen. Rozenhagenstraat en Rozenhagenplein. 'Rozenhagen' was de naam van de boom- en bloemkwekerij van de firma Zocher Co. Nieuwe Landstraat. met het 'Nieuwe Land' werd reeds in de zeventiende eeuw het terrein tussen Schoterweg en Spaarne ten noorden van de Kloppersingel aangeduid, waarop in het begin van de negentiende eeuw kwekerij 'Rozenhagen' van J.D. Zocher werd gevestigd. 46. Nieuwe kerkgebouwen waren noodzakelijk geworden, niet al leen in verband met de nieuwe stadsuitbreidingen in het noor den en het oosten van de stad, maar ook als gevolg van de plaatselijke ineensmelting in december 1916 van de A-, B- en c-gemeenten van de Gereformeerde Kerk van Haarlem tot één ongedeelde kerk. Zie: H.J.Ph.G. Kaajan, 'Drie in één: het ont staan van de ongedeelde Gereformeerde Kerk van Haarlem', Haerlem Jaarboek 1988 100-117. 47. Na zijn eerste baan bij Gemeentewerken in Meppel ging Kui pers omstreeks 1880 naar Amsterdam om zich aan te sluiten bij het bureau Salm en daarna bij het bureau Sanders en Berlage. Dat hij een veelbelovende architect was, bleek in 1884 toen hij op de internationale tentoonstelling te Amster dam de eerste prijs voor boerderijbouw won. In 1890 won hij de prijsvraag voor een kerkgebouw voor de Doopsgezinde Gemeente te Deventer, hetgeen tevens zijn debuut als kerk bouwer betekende. Daarnaast zou Kuipers naam maken met het uitvoeren van vaak aanzienlijke opdrachten op het gebied van woning-, winkel- en kantoorbouw en de bouw voor instel lingen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 188