Grote Markt 17, de Hoofd wacht, het linker leeuwtje van het bordes na de facelift. matig vervaardigd volgens de oude procédés. Hierdoor ont stond een wat speelser uiterlijk. De gevel vanaf de verdie ping is inmiddels geheel afgeschilderd. Daarbij werd ook al het natuursteen meegeschilderd. Als kroon op het werk zul len de twee hardstenen leeuwtjes weer op de balustrades van het balkon worden teruggeplaatst. In de jaren tachtig werden zij verwijderd wegens bouwvalligheid van het balkon. Dat werd later vernieuwd maar de leeuwtjes bleven eenzaam in het depot achter. De oorspronkelijke situatie is binnenkort dus weer hersteld. Beide leeuwtjes ondergingen een verjongingskuur, waarbij ontbrekende delen werden bij gemaakt. Er wordt nu koortsachtig gewerkt aan het interieur. Het is de bedoeling dat de Vereniging Haerlem, die nu tijdelijk onder dak heeft gevonden in het Enschedéhuis (dank aan afd. Grondbedrijf voor de hulp), vanaf maart aanstaande het ge bouw voor gebruik gereed gaat maken. De feestelijke ingebruikneming is gepland op 19 mei aanstaande. We zul len u tegen die tijd informeren over het vernieuwde interi eur. Tijdens de Open Monumentendagen in september dit jaar zal de (bouw-)geschiedenis van de Hoofdwacht, die naar alle waarschijnlijkheid het eerste stadhuis van Haarlem was, uitvoerig op een tentoonstelling in de refter van het hui dige stadhuis te zien zijn. Het gebouw zelf zal dan ook te bezichtigen zijn. Als alles goed gaat zal in het jaar daarop een fraaie publikatie verschijnen. ontwerp en restauratiebegeleiding: Martin Busker financiën en beleid: Fons Kruijer advies restauratie/begeleiding (bouw)-historisch onderzoek: Bart Uittenhout historisch onderzoek: Wil den Heijer Bouwhistorisch onderzoek: ibid Den Bosch 196

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 196