tyden is gedaan. Nieuwe eigenaar werd toen Dirk Koelink en er werd voor het eerst gesproken van een winkelhuijs. In 1791, 1812, 1818 en 1824 wisselde het huis van eigenaar, totdat Willem ten Boom in 1827 bezitter werd. Hij was van beroep tuinman en verhuurde het achtereenvolgens aan twee gezinnen, respectievelijk een met vier en een met vijf kinde ren. In 1839 werd het bewoond door een naamgenoot van de zeventiende-eeuwse schilder Vincent van der Vinne samen met een ongehuwde dienstbode van 24 jaar. Deze Vincent vond zijn bestaan in het kweken van onder andere tulpen en hyacinten. Van 1817 tot 1823 was hij werkzaam bij de bloe mist Hendrik van Eeden. Daarna werkte hij zelfstandig als kweker, maar bleef nog wel jaarlijks Van Eeden helpen in de praktijk. Hij behaalde verschillende gouden en zilveren me dailles voor het kweken van tulpen en hyacinten op tentoon stellingen. In 1863 trok hij zich terug uit de bollenteelt. Het huis was inmiddels, na het overlijden van Willem ten Boom en zijn vrouw Kaatje Angel, nagelaten aan hun vijf kinde ren; Willem, van beroep horlogemaker en woonachtig in de Barteljorisstraat (nog altijd is daar op nr. 19 de horloge winkel Ten Boom te vinden, waar in de Tweede Wereldoor log vele onderduikers gehuisvest werden), Kaatje, Cornelia, Jan en Aaltje. Aaltje woonde al sinds 1849 in het huis samen met haar man Willem Frederik Smits, die, hoe kan het in dit huis ook anders, broodbakker van beroep was. Zij woonden er met een groot gezin en inwonende familieleden en wer den in 1852 volledige eigenaar van het winkelhuis. Zij ver bleven er tot 1859 en verhuisden toen naar Bloemendaal, waar ze in de Voorbuurt, thans Bloemendaalseweg, hun ne ring voortzetten in de beroemd geworden bakkerij 'De Trompetter', een bedrijfsnaam die het in totaal 315 jaar zou uithouden. Voor hun vertrek, in 1859, verkochten zij het winkelhuis aan de Gierstraat met de vaste en losse bakkers gereedschappen aan Petrus Johannes van Geelen, ook weer broodbakker van beroep. Met hem ging het financieel een stuk minder dan zijn voorgangers. Hij bleef namelijk in gebreke tegenover zijn schuldeisers, waardoor het huis uit eindelijk in 1862 openbaar geveild en verkocht werd in de 'Gouden Leeuw' in de Zijlstraat. Nieuwe eigenaar werden J.E. van den Arend en zijn vrouw, D.J.M. van Beusekom. Van den Arend is een bekende in Haarlem. Hij was van 1852 tot t 880 in dienst van de stad als opzichter over de stedelijke werken en gebouwen. Het slopen van de middeleeuwse stadsommuring, het dempen van een aantal grachten, een aantal uitbreidingsplannen en veel ontwerpen voor gebou wen in de stad staan op zijn naam. Het moet Van den Arend 203

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 203