Kleine Houtstraat i ia, tekst in potlood geschreven in de rechter nis, de tekst luidt: 'weg getimmerd door P. Nul (oud 44 jaar) en J.B. Jaques (oud 40 jaar)'. ging de firma failliet en kwam het bezit in het notarishuis aan de Bilderdijkstraat in openbare veiling. Nieuwe eigenaar werd Cornelis Hartendorp, op dat moment wonende te Spaarndam, voor het bedrag van 6700,-. Hij was vishandelaar van beroep en verkocht het in 1928 aan zijn broer, die eveneens in de vishandel zat. Hij gebruikte het pand ook voor de verkoop van vis. Vervolgens werd het huis verkocht in 1935» 1936 en 1941 Bij de laatste verkoop, die bij openbare inschrijving plaats vond, werd de gemeente Haarlem eigenaar. Begin zestiger jaren werd de rijksmonumentenlijst opgesteld, waarbij het huis tot rijksmonument werd verheven. In 1967 stootte de gemeente het bezit af en werd het verkocht aan Joseph Leonardus Schrama en Leonardus Holsken, beiden koop man van beroep. Een bijzondere voorwaarde die bij de ver koop werd gesteld gold het gebruik van het ernaast gelegen parkeerterrein. In geval in het pand een zaak gevestigd zou worden dan moest gebruik van het ernaast gelegen parkeer terrein gemaakt worden, voor wat betrof het laden en lossen van goederen. Met andere woorden: laden en lossen aan de Jansstraatzijde werd daarmee verhinderd. Vervolgens is het huis daarna nog een aantal keren van eigenaar gewisseld. kenaupark 8 (rijksmonument, kap en gootherstel) De Flatstichting Voor Vrouwen Door Vrouwen verhuurt al geruime tijd verschillende wooneenheden in deze vrij staande negentiende-eeuwse villa en doet dat uitsluitend aan vrouwen. Het onderhoud van dit stijlvolle pand vergt veel financiële kracht van de stichting. Daarom worden in fasen, op basis van een onderhoudsschema, de restauratiewerk zaamheden aangepakt. De goot- en kapconstructies werden 213

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 213