nu geheel hersteld. Het bovenste deel van de kap werd op nieuw voorzien van zink. De serre aan de noordzijde werd onder handen genomen en tevens voorzien van nieuwe schuiframen. kleine houtstraat 11A (rijksmonument, casco inbouw twee appartementen) Op de begane grond van het voorhuis van het achttiende- eeuwse monument was tot voor kort de radiozaak van de fa. Kleinhout te vinden. Thans is hier een bloemenwinkel ge vestigd met daarboven een woning. Het achterhuis was vóór de restauratie in gebruik als pakhuis. Het restauratieplan voorzag in het cascoherstel van het achterhuis èn het inbou wen van twee appartementen. Die zijn toegankelijk zijn ge maakt via een (herontdekte) monumentale gang op de be gane grond naast de winkelruimte aan de Kleine Houtstraat. In die winkelruimte werden, tijdens de ontmanteling van de vorige zaak, twee nissen met witte bepleistering en inscrip ties ontdekt. Deze nissen dateren waarschijnlijk uit de achttiende eeuw en maakten onderdeel uit van een winkelinterieur uit die tijd. Veel kwamen we op korte termijn niet te weten over het huis. De kadastrale situatie is nogal verwarrend en vereist veel meer onderzoek dan in tijd beschikbaar was. Daarente gen vertellen beide nissen ons op dit moment méér dan de archiefstukken. In de goed bewaard gebleven rechter nis staat met potlood op het stucwerk geschreven: Weg getim merd door P. Nul, oud 44 jaar, en J.B. Jaques, oud 40 jaar. Op het voorhoofd van het gestucte engelekopje staat het jaartal 1896 vermeld. In dat jaar werd de winkelruimte ver bouwd en werd de huidige pui aangebracht. Toen zal de nis zijn weggetimmerd en lieten de timmerlieden hun naam achter. De linker nis geeft ons informatie uit het jaar 1946. Toen werd de nis kennelijk weer ontdekt en liet een aantal personen hun namen, in potlood geschreven, achter op de pleisterlaag. Zo blijkt de vorige eigenaar Staal te heten en de eigenaar uit die tijd mevr. A.H. Barends. De werklieden wa ren waarschijnlijk O. de Wit en D. Verdonschot. Daarna ver dwenen beide nissen weer uit het zicht totdat ze in november 1992 bij de recente verbouwing werden herontdekt. Na overleg met de eigenaar werd besloten ze in de huidige winkelinrichting op te nemen en ze niet opnieuw aan de ver getelheid prijs te geven.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 214