Op 22 maart werd in Teylers Museum een algemene leden vergadering gehouden, met als enig agendapunt de benoe ming van de heer H. Michels ra tot penningmeester van onze Vereniging, als opvolger van de heer ir. DJ. Enschedé, die vanaf 1956 de Vereniging Haerlem als penningmeester gediend had. De luilakwandeling is een van de vele goede Haerlem-tradi- ties. Op 21 mei werd onder leiding van de Haarlemse literatuurkenner Wim Vogel een literaire luilakwandeling gehouden in en rond de Haarlemmerhout. Een paradijs voor de literatuurliefhebber, waarover auteurs schreven als Beets, Van Eeden, Van Schendel, Van Looy, Van Deyssel, Bomans, Mulisch, Ferron, Multatuli en vele, vele anderen. Een wandeling vol romantiek, herkenning en weemoed om wat verloren ging. Zo'n dertig leden toch wel een wat te genvallend aantal - namen deel aan deze inspirerende en succesvolle wandeling. Op 31 mei werd door de heer P.H. Schouten, wethouder van monumentenzorg, en door de vice-voorzitter van onze Ver eniging mevrouw R.E. Ruiter, het officiële startsein gege ven voor de restauratie van de Hoofdwacht. Samen met de gemeente werd een folder uitgegeven met informatie over de geschiedenis van de Hoofdwacht en over de restauratie plannen. Deze folder werd aan al onze leden toegezonden. Voor de genodigden werden, na de onthulling van het informatiepaneel, in het Enschedé-huis een drankje en hapje geserveerd. Op 4 en 5 juni werden in Haarlem de Stripdagen gehouden, die veel belangstellenden trokken. In het Enschedé-huis ver leende onze Vereniging gastvrijheid aan een grote tentoon stelling van het vermaarde Amsterdamse strip-antiquariaat Lambiek. Onze vereniging had dit jaar diverse contacten met zuster verenigingen uit het land. Op 11 juni ontvingen wij 'Oud- Dordrecht' (opgericht in 1892), die een jaarexcursie naar Haarlem hield. Op 18 juni kwam het Genootschap Amstel- odamum (opgericht 1900) met zo'n vijftig leden op bezoek. Op 10 december werd de in 1993 opgerichte Historische Vereniging Voorburg ontvangen op haar eerste excursie, die - vererend - Haarlem als bestemming had. Op 16 juni werd 's middags in de Schouwburg door voorzit ter W.J. van Luyken het eerste exemplaar van het Jaarboek 1994 aangeboden aan Drs. J.W. Haverkort, wethouder van cultuur. Deze fraai vormgegeven editie staat vol met lezens waardige artikelen, waaronder wij de bijdrage van Bart Uittenhout over de Schouwburg aan het Wilsonsplein in het bijzonder vermelden. 221

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 221