Eveneens op 16 juni werd 's avonds in de Schouwburg de Jaarvergadering gehouden. Het werd een heel geanimeerde avond, waarbij ruim 150 leden aanwezig waren. Tijdens het 'huishoudelijk' gedeelte bleek er bij de leden veel waarde ring te bestaan voor de activiteiten die het bestuur met en voor de leden ontplooit. Uiteraard kwamen de restauratie van de Hoofdwacht en de plannen rond het Enschedé-com- plex en de Schouwburg ter sprake. De ledenvergadering keurde de introductie van een eenmalige contributie voor het leven goed. Ir. P. Janssen van het Bloemendaalse archi tectenbureau Van Delft/Janssen hield een korte toelichting op het door zijn bureau ontwikkelde restauratieplan voor de Schouwburg. In de pauze was er gelegenheid de Schouw burg tot achter de coulissen te bekijken. Daarna volgde een lezing van A.G. van der Steur over de Haarlemse architecten Van der Steur, waaronder de architect van de Schouwburg. Op 28 juni werd de nieuwe studiezaal van het gemeentear chief feestelijk geopend. Met het archief onderhoudt onze Vereniging goede en nauwe banden. Natuurlijk was het be stuur van de Vereniging Haerlem bij de opening vertegen woordigd. Uiteraard deed onze Vereniging weer mee aan de Haarlemse Open Monumenten Dagen. Op ro en 11 september was het Enschedé-huis voor bezoekers opengesteld. Utrecht en Doorn waren op 24 september het doel van de jaarexcursie, waaraan 150 leden deelnamen. Vanaf 1904 or ganiseert de Vereniging jaarexcursies. In de stad Utrecht werd onder leiding van deskundige gidsen eerst een histori sche wandeling gemaakt. Daarna werd een bezoek gebracht aan het museum Het Catharijneconvent. Hier wordt in een indrukwekkend historisch gebouwencomplex een beeld ge geven van de christelijke cultuur van Nederland. De lunch werd gebruikt hartje stad, op het Domplein. Daarna ging het naar de Stichtse Lustwarande, waar langs de Langbroeker wetering talloze ridderhofsteden liggen. Wij eindigden in kasteel Huis Doorn, het fraai ingerichte achttiende-eeuwse buitenverblijf, waar van 1920 tot aan zijn dood in 1941 de Duitse ex-keizer woonde. Ook in het fraaie park was het goed toeven. Een zonovergoten, geslaagde dag. Op 22 oktober werd het boek Leven en laten leven. Een bio grafie van ir. Adriaan Stoop (1856-1935) door H. van Voorst Vader-Duyckinck Sander, feestelijk gepresenteerd. Deze uitgave was mede mogelijk gemaakt door financiële steun van de Vereniging Haerlem. Onder onze leden werd een intekenactie gehouden voor een speciale, gebonden edi tie. Blijkens de in het boek opgenomen lijst van intekenaren maakten vele Haerlem-leden hiervan gebruik.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 222