Op 26 november nam onze Vereniging deel aan de beurs 'Het Verborgen Boek', een onderdeel van de Nederlandse Antiquaren Beurs, georganiseerd door de Stichting Haar lem-Boekenstad. Er bleek veel belangstelling te bestaan voor onze oudere en meer recente verenigingspublikaties. Goed voor de verenigingskas. Naast bovengenoemde activiteiten verdient ook de maande lijkse open dag in het Enschedé-huis vermelding. Steeds werd aan de Haarlemse bevolking een gevarieerd pro gramma geboden. Rondleidingen door het huis en de kelder; Enschedé-puzzel; Coster-spel; optreden van de Muziek school Zuid-Kennemerland; exposities over de drukkerij Joh. Enschedé Zn. en over de Oprechte Haarlemsche Courant. Sommige open dagen werden gewijd aan een be paald thema zoals de Tweede Wereloorlog, Sint Bavo, de Kunstlijn en Sinterklaas. Steeds werden ook Haerlem-publi- katies ter verkoop aangeboden, werden Haerlem-folders uit gedeeld en werd iets over de Vereniging Haerlem verteld. Al met al succesvolle dagen, die in totaal ruim tienduizend bezoekers trokken. Lezingen Dit jaar zijn voor onze leden (én overige belangstellenden) vijf lezingen georganiseerd, vier in het Teylers Museum en één in de Schouwburg. De Teylers-lezingen trokken steeds tussen de veertig en zestig bezoekers. Op 22 maart hield dr. P. Biesboer, conservator oude kunst van het Frans Halsmuseum, een lezing over Vlamingen in Haarlem in de zeventiende eeuw. Op 10 mei hielden ons bestuurslid drs. P.E.M. Hammann en H. Vijn, een lezing over de Molen De Adriaan. Tijdens de Jaarvergadering op 16 juni hield ons bestuurslid A.G. van der Steur een lezing over de Haarlemse architec tenfamilie Van der Steur. Op 17 oktober hielden P. van Graafeiland en Th. Bottelier, auteurs van het boek Gevelstenen van Haarlem, een lezing over gevelstenen. Op 14 november tenslotte hield de bouwhistorisch onder zoeker KJ. Steehouwer een lezing over bouwhistorisch on derzoek, waarbij ook de Hoofdwacht uitgebreid aan de orde kwam. Daarnaast werd door de Vereniging Haerlem en de Histori sche Werkgroep Haerlem in samenwerking met de Volks universiteit een cyclus van tien lezingen georganiseerd, waarin een algemene inleiding op de geschiedenis van Haar lem wordt gegeven. Deze cursus startte op 24 november 1994 en loopt door tot maart 1995. 223

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 223